Forensick
#1
Forensick - Forensick (2012)

[Obrazek: 338270.jpg?1726]

trackilista :
1.The Name of Blasphemy 05:41
2.Deadly Visions 04:29
3.Soldiers of the Dark 04:23
4.The Lunatic 04:14
5.The Sinner 06:29
6.Black Gold's Rain 04:06
7.Shadow Next to You 04:54
8.Forensick 04:40
9.Ugly Riders 04:38

rok wydania : 2012
gatunek : heavy/power metal
kraj : Niemcy

skład zespołu:
Tobias Hübner - śpiew
Stephan Vogt - gitara
Matthias Ehmig - gitara
Andreas Armbruster - gitara basowa
Julian Lepore - perkusja


Horb am Neckar? Gdzie to jest?  W Zagłębiu Ruhry? Nie, jednak nie...
Ależ to paskudna okładka...
Tak, jeszcze jeden zespół niedzielnych graczy z hordy NWOGHM.

FORENISICK z Horb am Neckar wydał swój pierwszy album nakładem własnym w lutym 2012.
FORENSICK to kapitalny, zjawiskowy zespół, grający heavy/power metal, grający metal realnie z najwyższej półki tego, co nazywa się tą nową falą teutońskich bandów, nie grających tak jak GRAVE DIGGER. Jeśli posłuchać tej płyty nasuwa się jedno podstawowe skojarzenie. BLACKSLASH. Jest to podobny styl lekkiego, ale pełnego energii riffowania w średnio szybkich tempach z wyraźnym zaznaczeniem pochodzenia tych riffów z epoki NWOBHM i z dużym dystansem do grania siłowego typowego dla Niemiec w tym gatunku. Tobias Hübner nie jest może tak charyzmatycznym wokalistą jak Clemens Haas, ale zgranie tych ekip jest podobne, w podobny sposób podporządkowują układ riffów wokaliście i w podobny sposób współpracuje znakomita tu sekcja rytmiczna z gitarzystami.
FORENSICK nie gra rzeczy skomplikowanych. To są kompozycje oparte na pewnej powtarzalnej liczbie akordów, ale tak smakowicie budujących melodiie, że te numery wydają się po prostu za krótkie. 
Wspaniałe, po prostu wspaniałe jest otwarcie w postaci The Name of Blasphemy, z epickim początkiem i solem gitarowym przed wejściem wokalisty. Z jakim wyczuciem i elegancją grają ci gitarzyści, także niewyszukane technicznie, ale jak doskonale przemyślane sola. Jeśli minimalnie wyhamowują w Deadly Visions i jest to numer tylko bardzo dobry, to już w Soldiers of the Dark sieją ponownie zniszczenie w zwiewnym bojowym rytmicznym heavy/power. Tak, zniszczenie!
Niewymuszona swoboda i luz jakże rzadko spotykane w graniu z Niemiec. Jest ponadto w tym to coś, co kiedyś cechowało tylko jeden niemiecki zespół power metalowy - GALLOGLASS. Tak naprawdę to nikt nie umie wyjaśnić co to było, ale w FORENSICK  też to słychać. Takie jakieś wewnętrzne światło tu po przebija przez te gitary.
Czy są inspiracje IRON MAIDEN? Na pewno w pewnych monetach to słychać, jak w głównych motywach dramatycznego The Lunatic.  Zdecydowanie także w znakomitym niezbyt szybkim Forensick. Lekkość, lekkość... Tak zagrany został najdłuższy The Sinner, ze znakomitymi wokalami Hübnera i towarzyszącymi mu bardzo smutnymi chwilami gitarami. Jasny, promienny metal . Taki jest szybki, ozdobiony typowymi dla niemieckiego speed metalu gitarowymi zagrywkami na planie drugim i do tego niby naiwna, ale jaka nośna melodia, bez cienia agresji. Kapitalnie to zostało zrobione. Luz w generowaniu power metalu jest w przypadku FORENSICK ogromny i Shadow Next to You to chyba najlepszy przykład z tego LP. Z jaką swobodą przechodzą od partii wolniejszych do szybszych. Tylko BLACKSLASH robi to równie wielkim wdziękiem. No i ten pojedynek solowy gitarzystów jest tu po prostu porywający.
Ugly Riders z natarciem basowym na początku zamyka ten album i ta kompozycja jest oparta na nieco innej rytmice. Jest też także chłodniejsza, nieco mroczniejsza i nie tak potoczysta jak większość pozostałych. W tej konwencji zespół nie wypada do końca szczerze.

Jak na produkcję własną brzmienie jest bardzo dobre. Przypomina styl soundu preferowano w Niemczech na przełomie XX i XXI wieku, i jest bardzo podobny chociażby do tego jaki można usłyszeć na płytach DESTILLERY.
Wyśmienity debiut kapitalnego undergroudowego zespołu z Badenii - Wirtembergii.

ocena 9,7/10

new 19.12.2018
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości