Opinie i wrażenia z rozgrywki
OK
Odpowiedz
BeziJuve  Raczej nie nagrywaj w nocy,bo słabo widać .

Gościu wymiękł po nagraniu 1 odcinka
Odpowiedz
Udało mi się przejść przez pierwszy rozdział Przeznaczenia po raz drugi. Tym razem za swój cel obrałem mrocznego wojownika. Postanowiłem nie szykować uniwersalnego save (świetna zabawa po raz kolejny w 1R tylko potwierdziła mój zamysł że to było błędne myślenie i lepiej po prostu wrócić do moda za 2-3 lata i ograć go znowu) pod nową wersję i po prostu cieszyć się rozgrywką co ją znacznie uprzyjemniło. Poza tym ciężko mi napisać coś innego niż pisałem parę lat temu. Ewentualnie ze względu na to że obecnie ogrywam dość regularnie różne inne modyfikacje do Gothica 1/2 to gra jest po prostu prosta. Nie rozumiem płaczu o trudność rozgrywki - Gothic to Gothic i jest po prostu łatwy ze względu na samą bazową mechanikę gry. Albo jesteś w stanie przejść przez dane miejsce, jak nie to trzeba użyć terenu i rozwiązać to bronią dystansową, a jak nie to zastanowić się czy użycie zwoju w danym miejscu jest opłacalne czy trzeba wrócić później. Poniżej statystyki przed dołączeniem do Gildii i po rozpoczęciu 2R.

[Obrazek: Uu8OxfC]

[Obrazek: nNbSYyP]

Tym razem postanowiłem wyuczyć się 22 siły za PN i od razu zacząć zjadać bonusy żeby gra była troszkę przyjemniejsza, aczkolwiek mam pewne obawy czy nie będzie to za duży utopionych punktów aby na Mrocznym Wojowniku mieć w 100% komfortową grę z możliwością wyuczenia się również wszystkich pobocznych kaprysów.
Odpowiedz
Mroczny Wojownik nie opiera się na samej sile. Kręgi Magii oraz zaklęcia są dla niego równie ważne co miecz. Dlatego nie ma co się tak spinać aby wymasować pod sufit siłę tylko rozwijać postać w pewnej równowadze siła/broń/magia
Oczywiście w manę nie ma sensu inwestować bo z bonusów będziemy mieć jej wystarczająco dużo jak dla wojownika.
Odpowiedz
Wykupiłem już runę starzenia i powoli zacznę ją wprowadzać w użycie, na chwile obecną i tak nie mam jakichś dużych problemów z rozgrywką. Czy warto zwrócić uwagę na zaklęcie przyzwania zębacza czy w IIR jest dostępny jakiś lepszy zamiennik? Udało mi się wyczyścić świątynię w Dolinie Przodków i nawiązać kontakty z piratami i bandytami w Jarkendarze. Teraz po zdobyciu wstępu do Zjednoczonego Obozu planuję udać się do Górniczej Doliny, głównie aby zyskać dostęp do zbroi z pełzacza oraz rozejrzeć się za lepszą bronią dwuręczną - za dość dużą bolączkę uważam oddanie Smoczej Zguby - granie na broni 2H i tak dość mocno osłabia postać - a obecnie ze względu na wybór Bospera nie bardzo udało mi się zdobyć coś lepszego niż runa mocy.
Zastanawiam się również nad sensownością czyszczenia GD w IIR, z jednej strony pewnie da radę to zrobić, a z drugiej chciałbym się również nacieszyć resztą rzeczy dostępnych dla mrocznego wojownika od IIIR.
Odpowiedz
Ja rzadko używałem run grając mrocznym. Pamiętam, że w Leśnym Obozie po wykonaniu zadania dla Tarana, uczy on jakiś run, na pewno leczenia. Dwuręcznych broni uczyłem się na farmie Onara. Bennet uczy dobrych toporów. Jak grałem paladynem to tak zrobiłem.
Odpowiedz
Nie no, nie po to gram mrocznym żeby grać nim jak upośledzonym najemnikiem. Wezmę te zębacze, przy 120 many możliwość biegania z 3 będzie dość konkretną pomocą.
Odpowiedz
Cytat:Nie no, nie po to gram mrocznym żeby grać nim jak upośledzonym najemnikiem.


OK bardzo słusznie
Mroczy Wojownik jest inteligentny, podstępny, wszechstronny w wykorzystaniu swoich umiejętności wobec różnych typów przeciwników
i lekko uprzedzając wydarzenia zostanie sowicie za to wynagrodzony już niebawem bronią absolutnie niedostępną dla innych gildii
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Czy to będzie przed 3cim rozdziałem? Tak szczerze to idą mi one dość wolno i przy grze 2h jest to podwójnie bolesne - niestety uważam że itemizacja rzeczy zdobytych z mapy lub questów w 1R/na początku 2 zapewne przed rozgoszczeniem się porządnie w Jarkendarze lub GD jest na znaczą niekorzyść w porównaniu z dostępnym sprzętem 1H i tak już słabszego stylu walki w wyniku mechaniki Gothica. Zabranie Mrocznemu Smoczej zguby to już na moje trochę kopanie leżącego.
Odpowiedz
Nie, na razie jesteś Adeptem i musi być trudno. Prawdziwym Wojownikiem zostaniesz w R3.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Robiłem porządki na komputerze i znalazłem zrzut ekranu z końca gry jako paladyn.

[Obrazek: 1ZxFbrP.jpg] 
Prawdopodobnie nigdy tego tu nie wrzucałem. Ciężko mi to umiejscowić w czasie, ale było to parę lat temu. Między rozgrywką Myśliwym, a Najemnikiem, którym grałem w wariant, który potem stał się wersją 1.6.
Odpowiedz
A co to za zbroja bez hełmu bo już nie pamiętam takiej? I dlaczego gildia to Strażnik?
Odpowiedz
Chyba ta z ukrytej biblioteki w klasztorze, ale pewny nie jestem, bo szmat czasu upłynął od momentu kiedy grałem.
Tak jakoś to jest w Przeznaczeniu. Podobnie jak u Myśliwych nie ma w statystykach awansu na Łowcę Orków. Nie wiem, czy N1kX to poprawiał  w wersji 1.6.
Odpowiedz
Czy mógłby mi ktoś w miarę treściwie opisać różnice między Globalem a Przeznaczeniem? Odpaliłem na próbę jakiś letsplay i widząc niektóre dialogi nie wiem czy warto męczyć się z jego przechodzeniem zwłaszcza że już podtrułem się Returningiem. :> Ale mimo to jestem ciekaw co z grubsza znajduje się w "podstawce" Przeznaczenia.
Odpowiedz
http://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=50


tu jest info co ekipa DS zrobiła w wersji polskiej Global w stosunku do rosyjskiej 1.14 jako bazowej
w Przeznaczenie to wszystko weszło (no prawie)z większymi lub mniejszymi zmianami i poprawkami

ogólnie nie ma sensu grać w Global PL w sytuacji gdy jest Przeznaczenie, to modyfikacja której zresztą już od dawna nie supportujemy/
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości