Czarne Jastrzębie
Dostalem to zadanie w R3, w poprzednim mialem juz na 100% oblecianych wszystkich NPC przed wzieciem listu od Garonda. Po rozpoczeciu aktu III naturalna sciezka byla dla mnie Xardas, Imperanon, Khorinis a w Khorinis Simon, ktory potwierdzil wykonanie zadania a wiec potem udalem sie do latarni aby zameldowac o tym Oskarowi a ten z automatu daje kolejne zadanie. Potem rozmowa z kazdym Jastrzebiem i wziecie kolejnego questa jakim jest wlasnie Swieza Krew. Z powodu tej samej lokalizacji obydwu tych zadan (farma Onara i okolice) wykonywalem je jednoczesnie i kompletnie nic nie wskazywalo na to, ze jednak powinienem uniknac tych bandytow i skupic sie na szukaniu swiezej krwi. Moim zdaniem jest to zle skonstruowane, nie chce mi sie wierzyc, ze nikt inny tego nie doswiadczyl ale nie moge znalezc nic na forum. Poprzedniego sejwa zanim skrypt usuniecia Jastrzebii z zena sie uaktywnil mam kilka godzin wstecz, przed mozolnym wybijaniem orkow spod zamku, pozostaje teraz niesmak i gorycz porazki mimo tego, ze to tylko maly quest. Moze warto by bylo to usprawnic? Na przyklad zanim dostaniemy zadanie od Oskara to on odsylalby nas do Korwina abysmy pomogli mu w jego poszukiwaniach. Nie wiem czy napisanie teraz takiego warunku jest mozliwe do wersji 1.4 ale uwazam, ze byloby to dobre rozwiazanie aby inni w przyszlosci sie nie nadziali.
Odpowiedz
Nie masz racji.
Zadanie "Świeża krew" ma taką samą rangę jak np "Mocny skręt" czy "Lutnia dla Sebastiana" więc nie może być podstawą do tworzenia warunku w zadaniu "Dosrwa broni".
W R3 gracz juz powinien zauważyć , że zadania poboczne w gildii CJ są wynikiem kontaktów z innymi członkami gangu i poza zadaniem "Szantażysta" nie wymagają udziału Oskara.
Tworzenie takich zależności o jakich piszesz usztywniło by całość logicznie zatracony zostałby element nieliniowości, cho rozumiem że to jest bolesne dla gracza.
Takich sytuacji jest znacznie więcej i ty akurat wpadłeś na tę minę a nie na inną.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nie zapłaciłem Moe i gonił mnie, a później przestał ze mną gadać jak zostałem Magiem.
Zrobiłem zadania "Elita zabójców".
Czy jest jeszcze możliwość dostania się do Czarnych Jastrzębi?
Odpowiedz
Ciesz się, że nie nazywa cię Dostojny Magu rotl: 
Żeby dostać się do Czarnych Jastrzębi trzeba go pobić, odczekać jeden dzień i okaże się czy na ten temat zagada.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jak wykraść Sędziemu posążek Innosa dla Cassi (Pojednanie Czarnych Jastrzębi z Gildią złodzeji).
Wiem że Obok łóżka Sędziego jest przełącznik który otwiera ukrytą skrytkę ze skrzynią.
Do skrzyni jednak potrzebuję klucza.
Niestety nie potrafię kradzieży kieszonkowej a Cassia uważa że potrzebne mi będzie otwieranie zamków.
Umiejętność otwierania zamków nauczyłem się u Torbena.
Odpowiedz
Klucz można otrzymać bez kradzieży, lecz trzeba trochę zapłacić :)
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
Ale klucz w tym konkretnym zadaniu nie jest potrzebny raczej?
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Oczywiście, że nie jest, jednak w tej fazie gracz o tym jeszcze nie wie.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Na dole jest Olivia.
Bezi twierdzi że bez właściwego klucza nie otworzy kufra.
Gram Magiem Ognia i jestem w gildi Czarnych Jastrzębi.
Jestem w pierwszym rozdziale.
Odpowiedz
(31.05.2017, 19:16:12)syngromu88 napisał(a): Na dole jest Olivia.
To z nią porozmawiaj, klucz jest tutaj nie potrzebny
           "Tubylcy to mieszkają w pokoju Gepsia, a nie w Koloni na bagnach"
                                                                                    ~ Opos
Odpowiedz
Miałem problem ze strażnikiem, dlatego wchodzę w trybie skradania się.
A Olivka nie zamierza że mną nawiązywać konwersacji.
Przynajmniej jak jest w nocy na dole.
Odpowiedz
(31.05.2017, 19:47:14)syngromu88 napisał(a): Miałem problem ze strażnikiem, dlatego wchodzę w trybie skradania się.
ze strażnikiem nie ma żadnego problemu, a włażenie w trybie skradania w Przeznaczeniu, tam gdzie są inne opcje , powodują tylko,że będziesz się musiał cofnąć do wcześniejszego zapisu.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
To może dlatego się tak dzieje.
To jak mam ominąć strażnika?
Ten dureń mnie nie chce wpuścić.
Odpowiedz
Jaki masz ostatni wpis w dzienniku?
Odpowiedz
Wpuści jeśli w odpowiedni sposób poprowadzisz rozmowę.
Jest długa i skomplikowana, jak całe Przeznaczenie zresztą.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości