Zadania poboczne w GD
Póki co ja specjalnie nie zgłębiałem wątku łowców Nieumarłych, po prostu oficjalnie wstąpiłem w ich szeregi i zabiłem tego ogromnego szkieletu prując w niego kilkaset razy z kuszy :D Jedyne aktywne zadanie z wątku Łowców Nieumarłych jakie obecnie mam, to właśnie "Przeklęty nadzorca".

A co do Starej Kopalni, to może po prostu spróbuję bez zapisywania i wczytywania wyrżnąć wszystko co się w niej rusza, a dopiero potem pozbierać loot, roślinki, pootwierać skrzynki i poskakać po dziwnych miejscach szukając sekretów. :D Jak zabiję wszystko to dostane jakiś komunikat, że wszystko zaliczone czy muszę jeszcze polecieć z raportem do Gomeza bez zapisywania i wczytywania? Język
Odpowiedz
(14.04.2021, 00:10:09)Hadar napisał(a): zabiłem tego ogromnego szkieletu prując w niego kilkaset razy z kuszy

Przecież po to jest Łuk Wygnania, żeby ich ubić dwoma strzałami, a nie nawalać w tych nieumarłych 200 bełtów. xd

(14.04.2021, 00:10:09)Hadar napisał(a): Jak zabiję wszystko to dostane jakiś komunikat, że wszystko zaliczone

Tak.
Odpowiedz
(14.04.2021, 00:10:09)Hadar napisał(a): Póki co ja specjalnie nie zgłębiałem wątku łowców Nieumarłych

Polecam z pełną uwagą zabierać się za wątek Łowców Nieumarłych, bo jest naprawdę soczysty, najlepszy wątek poboczny w całej grze.
Odpowiedz
(14.04.2021, 00:52:48)Dota napisał(a): Przecież po to jest Łuk Wygnania, żeby ich ubić dwoma strzałami, a nie nawalać w tych nieumarłych 200 bełtów. xd

Nie miałem wtedy dostatecznej ilości zręczności, ponieważ wychodziłem z założenia, że nie wezmę żadnego bonusu póki nie przekroczę tego cholernego progu na poziomie 90 pkt (bardzo nie lubię tego rozwiązania, bo w zasadzie zmusza ono gracza, do oszczędzenia absolutnie każdego bonusu aż praktycznie do końcówki gry). Z tym podejściem dopiero ok. 36 poziomu byłbym w stanie użyć łuku wygnania, a jak walczyłem z tym ogromnym szkieletem miałem może 16 poziom.

Podejście zmieniłem dopiero w połowie Jarkendaru, po przeczytaniu kilku rad na forum. W tym momencie kitram tylko bonusy do siły, broni dwuręcznych i kuszy. Aczkolwiek gdy walczyłem z zombi w Świątyni Adanosa (tam gdzie był Kruk), to i tak nie skorzystałem z Łuku Wygnania, tylko biłem każdego zombi 5 minut (a ich tam chyba sześciu było, więc to mogło być nawet 30 minut użerania się z kilkoma zombi), ponieważ uzmysłowiłem sobie, że wykucie 10 strzał wygnania zabiera nam jedną surową stal (a nie tylko 10 strzał i święconą wodę), a surowa stal to zbyt cenny surowiec, żeby go marnować na jakieś pierdoły jak strzały wygnania (terminowałem u Harada i ogólnie poświęciłem trochę punktów nauki, żeby móc wykuwać miecze dla Harada).

(14.04.2021, 08:43:18)Klimek napisał(a): Polecam z pełną uwagą zabierać się za wątek Łowców Nieumarłych, bo jest naprawdę soczysty, najlepszy wątek poboczny w całej grze.

Póki co mam raczej złe wspomnienia z Doliną Przodków, więc w drugim rozdziale nie wszedłem do Doliny Przodków ani razu, żeby się nie denerwować, zostawiłem sobie ją na koniec, aż wyczyszczę cały Jarkendar (done), Khornis (almost done) i Górniczą Dolinę (in progress). Więc o ile nie muszę wziąć w Dolinie Przodków jakiegoś zadania przed wyczyszczeniem Górniczej Doliny, to zostawię sobie Dolinę Przodków na koniec.
Odpowiedz
Jeżeli masz teraz zadanie z Nadzorcą to właśnie eksploracja Górniczej Doliny jest kluczowa w tym zadaniu :>
Odpowiedz
(13.04.2021, 22:25:34)Klimek napisał(a): Co do Starej Kopalni to ci doradzę, że z przyczyn technicznych powinieneś zapisać tuż przed wkroczeniem do niej oraz przejść etap w niej bez zapisywania gry. Jeżeli w niej zginiesz to musisz wczytać stan gry przed wejściem do kopalni.
Jest tam zaimplementowany skrypt licznika, który buguje się po wczytaniu gry. Tak więc podsumowując etap w Starej Kopalni należy przejść na jednym tchu bez zapisywania wewnątrz.

Gram już w to trzeci czy czwarty raz i tą misję robiłem już z dwa razy do tej pory i nie pamiętałem takiego problemu, ale myślałem sobie, że może leciałem tam na wysokim poziomie i nie musiałem ani razu wczytywać, dlatego nic się nie zepsuło.
Z ciekawości, w związku z tym z kolejnym podejściem zrobiłem zapis przed wejściem do kopalni, a potem w trakcie niej zapisywałem i wczytywałem milion razy. W razie czego jak coś się spierniczy to powtórzę całą lokację.
I uwaga, uwaga, licznik się nie spierdolił. Pomimo nagminnego wczytywania, wszystko zadziałało tak jak trzeba.
Teraz pytanie skąd w ogóle to info, że licznik ubitych dusz może się spierniczyć? Bo nie przeczę, że tak się może zdarzyć, tylko pytanie z czego się to się wzięło? W sensie komu się to zbugowało?
Generalnie info, że w kopalni nie można zapisywać i wczytywać uznaję za wprowadzające w błąd, bo mi to zadziałało dobrze, chyba że jakimś cudem zrobiłem przypadkowo coś, co umożliwiło mi zaliczenie tej misji wbrew tego co normalnie występuje u innych graczy, ale jakoś w to wątpię.
MIT OBALONY

Przeszukiwałem Górską Fortecę, żeby znaleźć przełącznik do tego sekretnego pomieszczenia za półką z książkami i na trafiłem na takie cuś:
Pytanie brzmi: co to tu robi? Tego tu chyba nie powinno być. Jakiś easter egg?
Odpowiedz
To pozostałość po nazwaniu questowej paczki do zadania z tym Paladynem. Nazwaliśmy tak jedną paczkę w zenie, opuszczając widać inną schowaną w takim zakamarku.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
http://druzynaspolszczenia.pl/showthread...t+licznika

Posty od 373 do 376.
Odpowiedz
(19.03.2017, 15:13:41)Memorius napisał(a): Jest to tak zrobione, że trzeba wbić wszystkich za pierwszym razem , nie wychodząc z kopaln.i

Może o to chodzi, a nie o to, żeby nie zapisywać/wczytywać gry?
No nie wiem, ja w każdym razie tam zginąłem kilka razy i wczytywanie nic nie popsuło jeśli chodzi o ten licznik.
Odpowiedz
Hmm może i tak. Ja sobie wziąłem do serca, że trzeba przejść kopalnie na jednym tchu i tak też za kazdym razem robiłem, bardzo ostrożnie wybijałem niemilców jeden za drugim aczkolwiek na tym etapie Bezi jest na tyle przypakowany, że nie sprawia to jakiegoś problemu. :>
Odpowiedz
Przed uruchomieniem ostatniego teleportu postanowiłem wyczyścić Górską Fortecę (ta ruina której aktu własności szukał Lester, w pobliżu której swoje leże urządził sobie Pedrakhan) i... na parterze za ścianą ewidentnie słyszę demona, ale nie wiem jak odsunąć regał z książkami, żeby dostać się do tego pomieszczenia. Tam chyba była wajcha obok stołu alchemicznego (w sensie w G1 i G2 bez modów), ale jej nie ma. Ktoś byłby tak dobry i powie mi jak się dostać do tego pomieszczenia za regałem w którym ewidentnie słyszę demona?
Odpowiedz
Pomieszczenie obok, regał...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Mam kilka pytań odnośnie Gomeza, magów ognia i Tymorisina
1) Jeszcze w I rozdziale zebrałem 12 klejnotów Tymorisina, jestem teraz w trzecim rozdziale i nie mam z nim żadnej opcji dialogowej związanej z tymi klejnotami. Help. :<
2) Jeżeli wykonałem już zadanie Uriziel, to mogę odesłać magów ognia i Tymorisina czy będą mi jeszcze do czegoś potrzebni?
3) Jeżeli wykonałem zadanie zaufanie strażnika to mogę odsyłać Gomeza, czy będzie mi jeszcze do czego potrzebny?

Jakby co nie zrobiłem jeszcze zadania z pancerzem z rudy.
Odpowiedz
Cytat:2) Jeżeli wykonałem już zadanie Uriziel, to mogę odesłać magów ognia i Tymorisina czy będą mi jeszcze do czegoś potrzebni?
3) Jeżeli wykonałem zadanie zaufanie strażnika to mogę odsyłać Gomeza, czy będzie mi jeszcze do czego potrzebny?

tak, teraz można odesłać

co do pierwszego pytania - proszę je zadać we właściwym temacie
proszę nie łączyć różnych wątków w jednym poście, o czym przypominam po raz ostatni
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Gdzie jest Sengrath? Bo nie mogę znaleźć ani jego ani jego ciała. A wydaje mi się, że dokładnie przeszukałem całą wschodnią część Górniczej Doliny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości