Rozwój postaci - balans
Grając magiem absolutnie nie inwestuj zadnych punktów w zręczność ani siłę. Jedynie warto nauczyć się warzenia eliksiru zrecznosci, siła w ogóle nie jest potrzebna i to co uzyskasz z bonusów to w zupełności wystarczy.
Mana jest najważniejsza, ponieważ runy wymagają jej bardzo dużo i jeżeli nie będziesz w nią od początku inwestował to potem będziesz miał trudniej.
Odpowiedz
@Klimek bez inwestowania pkt w dex/str jak dam radę w początkowych etapach gry? Czy po prostu magiem zostaje się na tyle szybko że nie ma problemu na starcie? I jak mówa o magach to u kogo najlepiej być czeladnikiem ?

+ jako mag pewnie i tak będe musieć machać jakimś kosturem , to siła nie będzie potrzebna? Ja wiem że są tabliczki/bonusy ale do etapu kiedy bonusy z nich będą odczuwalne muszę jakoś dojść
Odpowiedz
Graj cierpliwie, eksploruj, szukaj bonusów a zobaczysz ile można wyciągnąć siły i zrecznosci bez wydawania na nich punktów nauki.
Odpowiedz
@Klimek dzięki za porady , chyba spróbuje pokonać przeznaczenie łucznikiem , myślę że mniej kombinowania i prościej na start :D
Odpowiedz
No łukiem to na luzie, najprostsza opcja moim zdaniem w praktyce. Jedyny minus to problem z opancerzeniem, którego jednak, aż tak nie potrzebujesz i kilka siłowych progów questowych, które jednak można szybko przebić bonusami. :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
@Dinozaur czyli nie dawać nic pkt w siłę żeby coś założyć?
Odpowiedz
Mądrze byłoby pewnie powiedzieć nic nie dawaj bo dużo bonusów. Ja jednak będąc zawodnikiem mniej cierpliwym i chcącym otrzymać jakiś efekt szybciej pokusiłbym się o zainwestowaniu nieco PN w siłę. Robiłem tak w kontynuacjach Przeznaczenia i źle na tym nie wyszedłem. Tylko rozsądnie i z umiarem :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
Ja łucznikiem nie dałem ani jednego pkt w siłę i pod koniec gry miałem grubo ponad 100, sęk w odpowiednim rozplanowaniu mikstur i bonusów
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
Na którym mniej więcej poziomie dołączacie do jakiejś gildii. Bo mam teraz 15. i nie wiem jak długo powinienem czekać z przystąpieniem do Gidii (w domyśle do Straży Miejskiej).
I które zadania najlepiej żebym zrobił przed dołączeniem do gildii?

(nie widzę opcji edytuj do postu)
Odpowiedz
15 poziom jest już odpowiedni.

Przed dołączeniem do gildii wykonaj zadania pozwalające ci dołączyć do innych gildii, - mrocznych, myśliwych, najemników... i warto dołączyć także do gildii pobocznych. Potem śmiało udaj się do Andre :>
[Obrazek: qAYZlrP.gif]
Odpowiedz
1. Wykonałem chyba już wszystkie questy na dołączenie do gildii głównych oprócz Rośliny dla Irwina, bo nie mogę znaleźć nigdzie Lotty (czaiłem się cały dzień pod domem Sędziego i nie wchodziła, nie wychodziła, ani nie było jej w środku). Bo muszę jej dać perfumy od Salandrima.
2. Jeżeli chodzi o gildie poboczne, to :
a) jestem członkiem Gildii Złodziei,
b) Czarne Jastrzębie nie chcą mnie znać,
c) do Wodnego Kręgu nie mogę dołączyć póki nie zakończę zadania odnośnie handlarza bronią, a nie chce tego robić przed dostaniem zadania "Sprawa Fernanda" od Fernanda,
d) Gildia kupców jest jeszcze w trakcie, nie chcę wracać do Doliny Przodków póki nie mam roślinek dla Irwina,
e) Zwiadowcy uważają, że jestem za słaby, że cokolwiek dla nich zrobić (serio, na 15. poziomie?),
f) Łowców Nieumarłych jeszcze nie spotkałem,
g) do Piratów chyba nie mogę dołączyć w pierwszym rozdziale?
Odpowiedz
e) częściowo związane z rozwojem postaci, więc tu można pisać - musisz umieć wszystkie sztuki złodziejskie chyba i mieć trochę siły/zręczności z tego co pamiętam
g) nie możesz

jeśli nie pasjonuje Cię czyszczenie całej mapy i latanie między zenami tylko po to, żeby 1 zadanie ruszyć, to sądzę, że możesz powoli kierować się do Andre, choć warto wykonać zadanie o kluczach i skrzyniach od Zephyrona wcześniej
Zapamiętajcie dzień, w którym PRAWIE schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa!  Jack  
Odpowiedz
@SparrowJacek Już ostatnio latałem od miejsca do miejsca, żeby jedno-dwa zadania ruszyć/skończyć. :p Ale zwlekam z powrotem do Doliny Przodków, bo mi gdzieś Lotta zniknęła i miałem nadzieję, że może się pojawi jak jakieś inne questy wykonam. :c Ale Lotty nadal brak :c

Zna ktoś dokładne wymagania dołączenia do Zwiadowców?
Odpowiedz
Cytat:Zna ktoś dokładne wymagania dołączenia do Zwiadowców?

siła i zręczność na poziomie 25 i wyuczone skradanie i otwieranie zamków
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Czyli nie spełniam tylko zręczności. Czy jeżeli chce grać paladynem na miecz dwuręczny i kuszę, to opłaca mi się inwestować jakiekolwiek punkty nauki w zręczność. Bo z reguły unikam jak ognia przyjmowania jakichkolwiek bonusów zanim nie przekroczę progu w którym koszty rosną (więc jak rozumiem w Przeznaczeniu 90 siły/zręczności/many).

Więc w moim przypadku jest sens czekać te kilkadziesiąt poziomów aż będę mógł poświęcić te 160 pkt nauki na zręczność, żeby zabrać się za bonusy czy po prostu olać i zacząć konsumować bonusy. Dokładnie ten sam dylemat mam w przypadku many. Jedynie w przypadku siły na pewno będę czekał do 90 zanim zabiorę się za bonusy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości