Przebieg prac nad Przeznaczeniem
#46
Ciężko określić dokładną datę, bo nie da się przewidzieć jak sprawnie pójdą testy wersji beta oraz ile ona będzie wymagała poprawek. Pewne jednak jest że beta to wersja zawierając już 100% contentu. A reszty dowiemy się w trakcie i o postępach prac będziemy was informować i wtedy też będziemy mogli bardziej precyzyjnie określić jakaś datę.
Odpowiedz
#47
Termin oficjalnej wersji jest bardzo uzależniony od testerów. Sami twórcy zakładają że gra jest na około XX godzin (nie pamiętam dokładnie ile) a żeby nie musieć przechodzić gry dwa razy bo się coś przeoczyło to trzeba wszystko dokładnie sprawdzać czyli testerom to zajmuje pewnie ze 30% więcej czasu - przynajmniej tak mi się wydaje :)
Ale dla takiego degustatora Gothica jak ja planowany czas gry będzie 2x większy więc gry będzie spooooroo :D
Teraz po kilku latach nie będzie wracania do Gothica, tylko wracanie do Waszego moda :)
Odpowiedz
#48
Cytat:XX godzin
powiedziałbym raczej XXX :D 

nasz Beta różni się dosyć znacznie od innych różnych 'bet"
poprzedziło ją 7 wersji zwanych umownie Visual Alfa , z których coś nawet było testowane do końca
nie wchodzimy w Betę z drżeniem serca że problemy jakieś pojawią się w 5 minucie gry
Te rzeczy mamy bardzo dawno za sobą.
Są owszem rzeczy nie sprawdzone w grze, głównie najnowsze ale to zbadają testerzy już niebawem.

Niestety, dobrzy, solidni testerzy to największy problem DESTINY TEAM w zasadzie od samego początku.
jednym z ważnych elementów nad którym pracowaliśmy to typ zachowania NPC
zmiany w obrębie opcji Tired/Arrogance/Militia/Mage a nawet Baby ( Sara !) dotyczą ponad 250 NPC a może nawet więcej

Nowe siły - Polo i Majes nie ustrzegli się pewnych błędów "strategicznych" ale ogólnie spisują się znakomicie.
Majes gra Magiem Ognia, nie wiem czemu tak zazwyczaj olewaną gildią i chyba jest zadowolony.
Być może sam tu  napisze na ten temat dwa słowa.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#49
Magiem Ognia nie jest olewaną gilida ;) To poprostu zależy od tego kto co lubi :D
Odpowiedz
#50
Tylko ze jakos nie mogłem się nigdy doprosić żeby ktoś tę gildię wziął

Lol
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#51
Tyle razy ogrywałem Paladyna / Najemnika że tymi klasami gra się znudziła więc czas na długie skillowanie magia ognia :D . Jedyny problem jaki zauważyłem to orkowie czary im nic nie robią przynajmniej póki co na to narzekam , jedynie zwoje deszczu ognia mnie ratują . Tak to większość idzie pięknie jeżeli chodzi i balans jest dobrze zrobiony , nie mamy od razu nie wiem ile many zaczynamy po malutku się rozwijać , trzeba sporo eksplorować robić zadanka naprawdę przyjemnie mi się gra. No i różne nowości pozytywnie mnie zaskakują na prawdę przyjemnie się to wszystko testuje :) . Zobaczymy jak z czasem będzie z tymi z Orkami Język
Odpowiedz
#52
Podrzućcie troszkę nowych screenów :D z miłą chęcią zobaczył bym zmienione Khorinis, bardziej miasto niż wyspę Język I mam takie pytanko, czy mocno skaczą wymagania? Bo jest część modyfikacji zmieniających głównie grafikę i nieco silnik które sprawiają że z moim sprzętem (podane na dole) zacina strasznie Język Przykładowo przy zainstalowaniu dx11 miałem koszmar Język O ile wymagania podobne to Lhiver by mi pasowało o tyle te z dx11 . . . no już nie Język Jak piszę nie tu gdzie trzeba to przepraszam, poprawię się, nie bijcie. Jestem tak podjarany tym modem że aż kipie na myśl o zagraniu i boje się że będzie klapa po instalacji Język

System Operacyjny
Windows 8.1 64-bit
CPU
Intel Core i3 3217U @ 1.80GHz 45 °C
Technologia Ivy Bridge 22nm
RAM
4,00GB 1-Kanałowy DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
Płyta Główna
Packard Bell EA50_CX (U3E1)
Grafika
Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics 4000 (Acer Incorporated [ALI])
2048MBNVIDIA GeForce GT 740M (Acer Incorporated [ALI])
Odpowiedz
#53
Problem może być z systemem, ja też mam win 8, problemów nie ma, ale mogą jakieś wystąpić, odnośnie wymagań zwiększyło się tylko zapotrzebowanie na RAM, potrzebne będzie ok 2.5 GB
Odpowiedz
#54
Z wiedzy praktycznej, to zagranie z dx11 dla pięknych widoków (no fakt, jest ładnie) może grę utrudnić znacznie. Dlatego ja np korzystam tylko z L'HiverGrafikpatch. I jestem b zadowolony. A sprzęt mam archaiczny, na węgiel.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#55
Nie tyle utrudnić grę, co zbugować.
Odpowiedz
#56
Podziękował :D To bardzo pomocne :D moje oczekiwanie stało się właśnie spokojniejsze :D
Odpowiedz
#57
No właśnie lepiej grać ew. tylko na L'hivler bo DX11 buguje nie które miejsca ;/ ale i tak nie jest najgorzej.
Odpowiedz
#58
Dobiega końca ósmy miesiąc prac nad „Przeznaczeniem”. Biorąc pod uwagę ilość osób jaka nad modyfikacją pracowała i pracuje teraz oraz różne utrudnienia - jesteśmy zadowoleni z etapu, na jakim obecnie jesteśmy. Na chwilę obecną mamy ponad 70% zadań sprawdzonych i działających na pewno. Wstępne testy trwają i te statystyki z pewnością skoczą. To dobry prognostyk przed testami wersji beta. Nie pytajcie o datę premiery - teraz, choć ekipa jest naprawdę niewielka, to każdy wie już co ma robić i prace ciągle idą do przodu.

Prace trwają i aktualnie testerzy sprawdzają R3. Tu roboty jest sporo, bo poprzednie osoby odpowiedzialne za wprowadzanie poprawek sprawę kompletnie olały. Z braku umiejętności lub po prostu zastraszeni i zalęknięci - pokornie wszystko zgłaszali jako 'zrobione', a tymczasem wiele warunków i błędów uniemożliwiają dalszą rozgrywkę.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#59
Przeznaczenie nie jest grą gdzie "przy pomocy teleportuf fchodzmy do nowych światuf , zabijamy stu orkuf i zabieramy itemka po czym wracamy"
to koronkowe powiązanie dialogów i pozornie nie powiązanych ze sobą akcji, gdzie jeden błędny warunek skryptowy burzy cała piramidę
oczywiście były osoby za to odpowiedzialne ale niekompetencja, lenistwo i zwykłe skurwysyństwo nie pozwoliło im zrobić z tym porządku gdy ja czy ktoś inny ze scenarzystów czy skrypterów pytał "czy to jest dobrze?"" czy tu nie trzeba dokonać poprawek?"

bez obaw poprawimy to,w taki czy inny sposób i praca scenarzystów ( Ahnbael, ja , Tituf) i skrypterów nie - głównych ( ja i Ahnbael i Prorok) na pewno nie pójdzie na marne
Potwierdza się tylko że tzw Skrypterzy Główni w takich projektach to zazwyczaj leniwe, zmanierowane łachudry i nic więcej.

Planowaliśmy przygotowanie Bety do testów na zbliżającą się niedzielę ale to raczej nierealny termin.

Odnalazłem błędy w plikach nadrzędnych wywołujących pojawianie się postaci i itemów w zenach w wyższych rozdziałach i teraz pewne rzeczy przerabiam stosując nieco inne , bezpieczniejsze skrypty.

dziś wyszedłem zwycięsko z najbardziej porąbanym plikiem w całym chyba G2 NK oryginalnym i modyfikowanym w ramach Unnamed/Global czyli plikiem Nowicjusza Babo
po totalnych zmianach interakcje z tą postacią staną się w końcu ostatecznie jasne dla gracza od R 1 do R5 w odniesieniu do gildii Nowicjusz Ognia/Mag Ognia i pozostałych
Jak podliczyłem urozmaiceniu bądź zmianie uległy rutyny około 300 istniejących wcześniej NPC nie licząc nowych.
Być może jeszcze jakieś korektyw tej kwestii się pojawią.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#60
widzę ładnie się dzieje w khorinis :D
1k npców to pokaźna sumka do tego 600 questów również robi swoje.
Gra pewnie na 100+h jak nie lepiej ale to dobrz.
Choć mnie irytują na siłe utrudnianie modów.

Moim skromnym okiem powinno być do wyboru
easy - cos jak standardowy G2
normal- trudnosc identyczna jak w g2 nk
trudny- wiadomo wikesze wymagania niz g2nk
\
nie wszyscy maja czas się użerać z pewnymi rzeczami a niektórzy grają dla fabuły.
Fakt są hardkorowcy co przechodzą gre samymi piąchami ale nie wszyscy do nich należą ja tak to widze.

A skoro marvin itp psuje gre to czemu by nie isc na ręke tym uzywającym tego gdyż gothic moze byc dla nich za trudny i nie dac im przyjemności z gry bez oszustw?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości