Narzędzia, skrypty, problemy techniczne
#91
https://yadi.sk/d/VbTaMycopMkz7w
Odpowiedz
#92
O właśnie o to mi chodziło  OK Dziekuje bardzo

Mam taki problem na nowym komputerze.
Nie odtwarzają mi się żadne filmy. Wcześniej jak się nie włączały, to zmieniałem scaleVideos=1 na 0 i mniejsze, ale jakoś działały.
Teraz, co bym w tym scaleVideos nie ustawił, to filmów i tak nie ma obrazu. Wgrałem na próbę DX11 i filmy się odtwarzają mniej więcej w takiej proporcji:
https://imgur.com/1NTAWI7
czyli chodzą, ale są bardzo małe.
Z Directem również zmiany ustawień scaleVideos nic nie zmieniają.
Ktoś miał podobny problem i jakoś mu zaradził?
Odpowiedz
#93
Spróbujmy
Systempack.ini
FixBink=0
Odpowiedz
#94
Mam przy tym parametrze True/False.
Zmieniłem na odwrót, ale nic to nie dało.

Zawziąłem się poświęcając kilkadziesiąt minut na sprawdzanie różnych opcji i połowicznie rozwiązałem problem tzn. już filmy normalnie mi się odtwarzają na pełnym ekranie bez wgranego DX11. 

Problemem było oprogramowanie do karty graficznej Radeona. Trzeba było najpierw dodać plik Gothic2.exe do puli gier w tym programie
( sama z siebie aplikacja nie uznawała Gothic'a 2 za grę ) i potem w ustawieniach gry w tym programie wyłączyć opcję Radeon Image Sharpening.
Odpowiedz
#95
Ciekawe, może napiszę tę uwagę u nas w temacie technicznym. Mamy głównie rozwiązania problemów dla zielonych kart graficznych, ponieważ czerwonych jest niewiele.
Odpowiedz
#96
Jak chcesz możesz napisać.

Trzeba wyłączyć opcję, którą zaznaczyłem żółtą ramką:
https://imgur.com/qtYoc72

Najlepiej tylko dla Gothica, żeby sobie tego nie zmieniać w innych grach, dlatego dodałem w opcji "Gaming" G2.

Oryginalne foto pochodzi ze strony AMD:
https://www.amd.com/en/technologies/radeon-software
Odpowiedz
#97
Możesz napisać więcej? Pełna wersja systemu operacyjnego, karta graficzna, wersja sterownika i oprogramowania radeon, procesor, Gotyk (GOG / steam / dysk)
Co zostało ustawione w samym gotyku? Łatki i inne.
Odpowiedz
#98
System - Windows 10 Home wersja 20H2
Karta Graficzna  - AMD Radeon RX 5600 XT
Procesor - AMD Ryzen 5 3600 6-Core 4.30 GHz
Wersja oprogramowania Radeon Software - 21.3.1 z 10.03.2021r.
Sterownik karty graficznej - 27.20.15003.1004 z 10.03.2021r.
Gothic 2 Noc Kruka wersja z płyty
Łatki - Union j, Union k
Plugin Union do liczbowego pokazywania poziomu życia i many.
Ustawienia samej gry były raczej standardowe.
Odpowiedz
#99
Ostatnio zauważyłem taką rzecz, a mianowicie - nie działają mi paski ustawień: jasność, kontrast, gamma w menu.
Mogę sobie nimi kręcić, przesuwać i nic to nie daje.
Pomyślałem, że może gra jest ustawiona żeby się odpalała w oknie bez ramki, ale nie.
A, że lubię grzebać w takich rzeczach, to zacząłem zgłębiać temat i poinstalowałem Gothic'a na każdym komputerze jaki mam.
I wyszło na to, że dzieje się tak na Windowsie 10, na "siódemce" jest dobrze.
Nie sprawdzałem zależności od wersji systempack'a, czy Union'a i problem nie dotyczy Dx 11, bo tam suwaki pod F11 działają, tylko zwykłego Direct'a.

Pierwsze rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy - ustawić sobie żądane parametry bezpośrednio na monitorze, a potem wrócić do ustawień standardowych, ale jakoś mnie to rozwiązanie nie satysfakcjonuje.
Drugi sposób, to użycie fix'a "Gothic and Gothic II fullscreen fixes", który rozwiązuje problem, ale nie wiem, czy nie "gryzie się " on z pozostałymi patchami.
Pewnie jakbym miał na każdym komputerze kartę graficzną dedykowaną, to gdzieś w oprogramowaniu do niej, znalazłbym jakieś ustawienia za to odpowiedzialne, ale mam też karty zintegrowane, a tam menu ustawień jest bardzo ubogie.

Czy ktoś zetknął się z takim problemem i ma jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
Odpowiedz
Użyj wtyczki zBrightLight i zapomnij o tych ustawieniach.
Odpowiedz
Sprawdzałem kiedyś tę wtyczkę, ale nie odpowiadał mi poziom jasności inwentarza. Przejrzałem teraz temat pluginu i widzę, że sporo się zmienił od tamtego czasu, więc na pewno mu się przyjrzę. Dzięki za podpowiedź.

Przejrzałem. Fajnie, że teraz można ją sobie konfigurować i to z poziomu menu gry, ale zaczęły mi się pojawiać błędy podczas wczytywania zapisów. Czy to przez plugin, to do końca pewny nie jestem, ale jak ją wyłączam, to nic się złego nie dzieje.

Kody błędów:

Odpowiedz
Nie mam problemu, gram wszystkie mody z tą wtyczką, ponieważ nie lubię DX11.
Może Wersja Union jest stara? Rzeczywista 1.0l

Sprawdź także, jakie wartości są warte systempack.ini
[GAME]
SaveDATinASCII = 0
SaveGameToASCII = 0
Odpowiedz
Wersja "l" instalowana z menedżera zasobów. Wtyczka też z niego, a te wartości obie mam ustawione na zero.
No nic, pogram jeszcze z nią i zobaczę jak to wszystko będzie się dalej zachowywać.

Przerzuciłem się z tym modem na laptopa i crashe już nie występują, także problem nie jest we wtyczce, a najpewniej w jakimś komponencie systemu operacyjnego, może w bibliotekach C++. Z resztą wcześniej, czy wtyczka była włączona, wyłączona, czy nie było jej wcale, to błędy i tak się pojawiały. Sama wtyczka bardzo fajna - taka namiastka Dx11, konfigurowalna z poziomu menu i nawet jest w polskim języku.
Odpowiedz
I niby już dając link do pakietu tych bibliotek. Możesz spróbować go zainstalować.

Microsoft Redist
Odpowiedz
Dzięki. Zrobiłem sobie kopię na dysku.

Jakby ktoś miał zamiar grać w Dirty Swamp, to zauważyłem, że koniecznie trzeba ustawić InteractionCollision = 0 w pliku systempack.ini. 
Bez tego ustawienia przelatuje się przez sufit podczas spania na skórze w wiosce tubylców i źle działają drabiny - wchodzi się normalnie, ale jak schodzimy, to od razu znajdujemy się zabugowani na dole i trzeba wyciągnąć broń żeby się odczepić. Pewnie dotyczy to też innych modów.

Ma ktoś może jakąś czcionkę na podmianę do Gothic 2 w vdf? Najlepiej jakby była większa od tej standardowej i jaśniejsza. O "Gothic High Resolution FONT" wiem, ale chciałbym sprawdzić też inne. N1kX może Ty coś tam masz w swoich zasobach? Albo mógłbyś podpowiedzieć mi jakiś plugin albo ustawienia, gdzie mógłbym to sobie skonfigurować po swojemu.

Chciałbym żeby np w takich sytuacjach:

https://imgur.com/w95fMsS

napis był jednak troche bardziej widoczny. W grze, to wygląda jeszcze bardziej nieczytelne niż na tym foto.

Cytat:Erwin
Przy tym modzie Dark Saga, może być też taki problem, że w Polsce obowiązującą wersją jest 1.0.4.0, a Wy N1kX macie wersję 1.0.5.0


Cytat:N1kX
Zastanawiam się, na czym polega problem z 1.0.5? Można przecież wyciągnąć tłumaczenie z 1.0.4 i wcisnąć do 1.0.5 za pomocą EGMT

Widocznie nie ma takiego, co chciałby się tym zająć. Spolszczenie powstało dosyć dawno i wątpię żeby team, który się nim zajmował jeszcze istniał.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości