Rozwój postaci - balans
Witam gram od niedawna w Przeznaczenie i mam z tym związane pytanie, w co powinienem ładować na początek punkty nauki skoro chcę zostać Magiem Wody? czy ładując tylko w manę poradzę sobie bez problemu? :)
Odpowiedz
Jeśli będziesz ładował tylko w punkty many, to już po paru godzinach staniesz w miejscu i nijak się nie wygrzebiesz. Ważne są umiejętności pozyskiwania trofeów, złodziejskie, języki Budowniczych. Jeśli chcesz zostać Złodziejem, to polecam trochę zręczności. Dla Jastrzębia trochę siły. Generalnie najpierw inwestuj w rozwój postaci neutralnej, żebyś mógł wykonać wszystkie q. Po zostaniu Magiem możesz trochę ładować w manę, ale nie wszystko jak leci.
Koniec kariery ~ emerytowany Arcymag Ognia
Odpowiedz
Może przydać się umiejętność walki bronią, od drugiego rozdziału mamy w GD do kupienia bronie na manę, zarówno jedno, jak i dwuręczne jak i inne mocne bronie których będziesz w stanie używać, więc się nie zmarnują, zwłaszcza dla maga potrafiącego zamrażać wrogów. ;)

Zależy w sumie czy chcesz grać czystym magiem, czy wolisz jednak czasem komuś przyłożyć bardziej "osobiście". :>
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Witam mam 2 pytania. Wscieklizna - jako plus jest wiecej sily a jako minus spada HP i nie mozna sie leczyc snem tak? Czy sa jeszcze jakies plusy i minusy wscieklizny? A drugie pytanie o nauke jezykow u Myxira. Czy to prawda ze mozna sie ich nauczyc tylko w Jarkendarze i ze Myxir bedac w Khorinis juz nie uczy?
Odpowiedz
(13.11.2017, 08:22:58)dawidrap1 napisał(a): Czy sa jeszcze jakies plusy i minusy wscieklizny?
tak naprawdę to nie warto specjalnie się zarażać - jak w prawdziwym życiu

(13.11.2017, 08:22:58)dawidrap1 napisał(a): Myxir bedac w Khorinis juz nie uczy?
no już nie uczy
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Aktualnie mam 17 lvl w Khorinis zadania porobione wszystkie i wszystko oczyszczone. Wlasnie jestem w DP i ciulam PN na czytanie tabliczek. Moze mi sie myli z inna modyfikacja, ale czy bedzie mozliwe kupowanie tych ksiag wiedzy dajacych PN? Czy one sa tylko do znalezienia? Bo jesli nie, to smialo moge w takim wypadku wykupywac u Innosa staty i wydawac kase na inne rzeczy.
Odpowiedz
księgi są raczej do znalezienia tylko, choć możliwe, że i są nagrodami w zadaniach (o ile dobrze pamiętam) ale to pojedyncze egzemplarze
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Cytat:Czy jeść gobilinie jagody czy lepiej zrobić z nich miksturę, gram wojownikiem pod sile



Dużo zależy od tego czy zamierzasz dołączyć do złodziei, ich późniejsze zadania wymagają bardzo dużej ilości zręczności. Alternatywa, Jastrzębie z tego co wiem nie ma tego wymogu.

Generalnie ja grając Mrocznym 2h, w gildii złodziejów spokojnie nauczyłem się obu mikstur, a resztki (bo szczawi na wszystkie korzenie i jagody nie starczy) wszamałem. :> Staty wyszły całkiem niezłe a i z zadaniami nie było problemów. Ponadto pamiętaj, że w grze jest do znalezienia kilka mikstur akrobatyki, które jednorazowo (do pierwszej kradzieży, albo otrzymania obrażeń) bardzo mocno zwiększają zręczność, więc całkiem możliwe, że statów z samego zjedzenia i innych bonusów by starczyło nawet u złodziei. Powodzenia. :)
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Moim zdaniem nie opłaca się uczyć dwóch mikstur (zręczności i siły) bo jak sam wspomniałeś nie starczy na wszystko szczawiu królewskiego. Nawet grając pod siłę i przyłączając się do złodziei raczej można wykonać wszystkie ich zadania nie inwestując ani jednego punktu w zręczność. :> Tak więc goblinie jagody polecam zjadać bez ceregieli a za to wyuczyć się sporządzania mikstury siły.
Odpowiedz
Z drugiej strony wtedy zostaną nam szczawie, których już nie zjemy... W sumie zależy na co byśmy wydali te 20 punktów umiejętności. Jeśli na atrybuty (zwłaszcza na zręczność), to z tego co kiedyś liczyłem generalnie wychodzimy lekko na plus. Ale różnica nie była zbyt duża. A mi i tak pod koniec gry jeszcze zostały PN'y i nie miałem na co wydać, poza właśnie atrybutami.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Jak grałem w Przeznaczenie miałem ten sam problem. Stwierdziłem więc, że jeśli uda mi się wyciągnąć z mikstur więcej punktów siły i zręczności, niż nauczyłbym się od nauczycieli, za mniej punktów nauki to się opłaca.
Już tłumaczę: 
Nauka mikstury zręczności kosztuje 20 PN = to tak jakbyś dodał dwa razy +5 zręczności, czyli łączenie masz +10. Mikstura zręczności daje +3, więc musisz je zrobić minimum cztery żeby się opłacało, masz wtedy łącznie +12. Z miksturami siły jest podobnie, tylko że musisz zrobić ich sześć.
Hail the apocalypse...
Odpowiedz
Tylko, że jak zjadasz smocze korzenie to dostajesz 1 siły, więc tak naprawdę to musisz zrobić tych mikstur na siłę 11, żeby się to opłacało, bo na każdej zyskujesz tylko 1 punkt do przodu. Na zręczność natomiast wystarczy tylko 6, a jako, że liczba szczawi jest ograniczona, to ja się uczyłem zawsze tylko mikstury na zręczność, bo ta na siłę jest moim zdaniem mało opłacalna.
Odpowiedz
@MaQo Miałem dokładnie taki sam tok myślenia.

@Dota Tu zależy czy potrzebna jest ci w ogóle zręczność, jeśli ktoś gra głównie pod siłę, i do tego nie jest w złodziejach, a broni dystansowej nie używa, (przykładowo Mroczny Wojownik w Jastrzębiach) to dla niego nie jest ważna opłacalność względem zręczności, tylko względem innych źródeł siły z PN'ów. W innych wypadkach możliwe, że masz rację, w sumie zależy o ile więcej jest szczawi względem korzeni/jagód, wtedy można by policzyć czy się opłaca w różnych wypadkach, zależnie od buildu postaci. Choć podejrzewam, że ostatecznie to i tak różnice byłyby minimalne.
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.
Odpowiedz
Prawdopodobnie będę grał magiem, opłaca się inwestować w jakieś trofea, bo właśnie czyszczę khorinis i nie wiem, czy dużo tracę, bo jedyne co mam to standardowo skórowanie. Aktualnie mam 7 poziom.
Odpowiedz
To czy będziesz grał magiem nie ma znaczenia.
Trofea myśliwskie są niezbędne do wykonania całej serii zadań w różnych wątkach, a nie wszystkie są do kupienia w odpowiednim momencie czy wystarczającej ilości.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości