Rozwój postaci - balans
Z racji bycia świeżo po przejściu  Przeznaczenie jako myśliwy podzielę się paroma uwagami, sugestiami co do rozgrywki jako myśliwy.
1. Czytaj dialogi, bez tego nie będziesz wiedział/a co robić dalej w zadaniach, czasem nawet przydaje się zrobić jakieś notatki odnośnie npc, bo zapisy w dzienniku są ogólne a po dłuższej przerwie w rozgrywce można dostać bólu głowy o czym przekonałem się sam  Beka
2. Ucz się wszelkich zdolności myśliwskich, ja zawsze uczę się tego jak tylko mogę we wczesnym etapie rozgrywki (staram się polować na dane stwory dopiero jak mogę wyciągnąć z nich skóry, kły itp.);
3. Zręczność to Twój przyjaciel, wpływa na obrażenia od łuków i kusz, pozwala okradać innych npc co pozwala często rozwiązywać zadania, daje exp i powoduje wzrost stanu gotówki w ekwipunku;
4. niezależnie czy dołączasz do CJ lub GZ, musisz się nauczyć otwierania zamków i kradzieży kieszonkowej, uwaga ważna zwłaszcza przy dołączaniu do CJ, gdyż tu trzeba rozważnie podejść do rozgrywki aby na jej początku posiąść te umiejętności;
5. Jeżeli chcesz być myśliwym do najlepszy wybór aby zostać czeladnikiem u Bospera, sprzedaż większości skór po lepszych cenach niż w obozie myśliwych oraz możliwość wyuczenia planów unikalnych kusz i łuków, które później można stworzyć własnoręcznie a moją one mniejsze wymagania do korzystania w porównaniu z zadawanymi obrażeniami oraz bonusy do korzystania z danego rodzaju broni;
6. Ucz się eliksiru zręczności, z 1 szczawiu i goblińskiej jagody można dostać +3 do zręczności, a ona jak pisałem wyżej jest istotna;
7. Módl się w kapliczkach Innosa, już nawet za 100 szt. zł można dostać stały bonus, na początek do głównych statystyk a później do życia, z tego co pamiętam później jest +1 punktów życia za 100, +2 za 300 i +3 za 500, bonus można zyskać raz na dobę; 
8. Gor - to jest gość z specyficznym podejściem do nacji goblinów... ale poza tym to świetny pomocnik w walce na terenach Khorinis i warto wypełniać zadania z nim związane, gdyż zwiększają jego zdolności bojowe, a poza tym to świetny gość jest i proszę go nie omijać ;)
9. W I rozdziale jest masa zadań, staraj się wypełnić jak najwięcej misji dołączeniowych do różnych gildii i innych9. przed dołączeniem do jakiejś gildii, gdyż pozwoli Ci to lepiej rozwinąć postać;
10. Bądź otwarty na różne rozwiązania jeżeli chodzi o walkę, miecz czy topór, łuk czy kusza to nie zawsze najlepsze rozwiązania, często wystarczy skorzystać z jakiegoś zwoju na przyzwanie pomocnika, samemu zmienić się w jakąś bestię albo zwabić większą ilość wrogów i użyć czaru obszarowego;
11. Gra nie jest trudna, ruszaj głową, kombinuj a poradzisz sobie z każdym problemem, zanim skorzystasz z forum spróbuj sam, bo nic nie daje takiej frajdy jak rozwiązanie problemu samemu  :))  

Wszystko powyższe to moje drobne uwagi dla obecnych i przyszłych graczy jakie przyszły mi do głowy grając myśliwym, mam nadzieję, że komuś się przydadzą ale w sumie najlepiej nie zaglądać do tego działu i kombinować samemu, bo później poradzenie sobie z problemem daje najwięcej frajdy  Piwko
Odpowiedz
Wie ktoś ile w Przeznaczeniu dostępnych jest szczawiów królewskich, goblinich jagód i smoczych korzeni? Tzn. czy starczy mi szczawiów, żeby wykorzystać wszystkie goblinie jagody i smocze korzenie?
Odpowiedz
Z tego co kojarzę, to raczej nie starcza szczawiów na wszystko, wiec średnio się opłaca uczyć robienia zarówno mikstur zręczności jak i siły. Raczej trzeba się zdecydować na jedno.

Podczas obecnej rozgrywki zaczęła mnie nurtować jedna rzecz. To właściwie jest mechanika czystego Gothica 2 - Noc Kruka (chyba, że w Przeznaczenie to jakoś inaczej trybi), ale zacząłem się zastanawiać co tak naprawdę oznaczają te % w broni jednoręcznej i dwuręcznej. Zawsze myślałem, że to jest procentowa szansa na uderzenie krytyczne, czyli przykładowo jak mam 50%, to co drugi cios powinien być krytyczny, ale jak tak teraz gram, to mam wrażenie, że jednak to tak nie działa. Mam ponad 60% w broni jednoręcznej i albo mam jakiegoś turbo pecha, albo statystycznie to gdzieś co 3 cios jest krytyczny, a niby mam 60%, to według tej logiki, którą wcześniej przedstawiłem, to większa niż mniejsza ilość ciosów powinna być krytyczna. Ktoś wie jak to dokładnie działa?

@edit
Nie zauważyłem, że poprzedni post też jest mój, można tam je połączyć czy cuś.
Odpowiedz
Почитайте про рандом, псевдорандом.

Przeczytaj o Random, pseudorandom.

50% это означает, что твой удар может нанести полный урон или нет, и это не значит, если ты промахнулся в первый раз, во второй раз он будет 100%, так не работает. Каждый удар рассчитывается всегда по 50%. Если у тебя не идет полный урон, такова воля Белиара

50% oznacza to, że Twoje uderzenie może spowodować pełne obrażenia lub nie, i nie oznacza to, że jeśli nie trafiłeś za pierwszym razem, za drugim razem będzie to 100%, więc nie działa. Każde trafienie jest zawsze obliczane na 50%. Jeśli nie masz pełnych obrażeń, taka jest wola Beliara
Odpowiedz
No ja wiem, że nie oznacza to, że co drugie uderzenie jest krytyczne i równie dobrze mogę mieć 10 trafień krytycznych pod rząd albo na odwrót. Po prostu mi się wydawało, że jakoś mało tych ciosów krytycznych wchodzi, ale może to tylko takie złudzenie było. Dzięki za rozwianie wątpliwości.
Odpowiedz
Все работает правильно, поэтому правильнее всего прокачивать шансы владения оружием, нежели повышать силу/ловкость.

Wszystko działa poprawnie, więc lepiej jest zwiększyć szanse posiadania broni niż zwiększyć siłę/zwinność.
Odpowiedz
Jeszcze nie widziałem nikogo, kto uczyłby eliksirów siły, ktoś wie gdzie i kiedy mogę się tego nauczyć? Czyli jeżeli zależy mi na sile, to powinienem zjadać goblińskie jagody bez przekształcania ich w eliksiry? Czy może nawet uwzględniając, że nie będę mógł przerobić wszystkich goblińskich jagód na eliksiry, to nadal będzie opłacało mi się wydać punkty nauki na eliksir zręczności?
Odpowiedz
Kto uczy eliksiru siły?
W temacie z nauczycielami parę ostatnich postów jest o tym.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Trochę nie na temat, ale eliksiru siły uczy Constantino jak jesteś jego czeladnikiem albo jak się nauczysz od kogoś innego czegokolwiek z alchemii (chyba nie ma znaczenia czego).
A co do rozwoju postaci, to ja w ogóle niespecjalnie jestem przekonany co do uczenia się eliksiru na siłę, bo to raptem daje Ci tylko +1 za każdy eliksir (sam korzeń jakbyś wtranżolił daje 1, więc tak de facto eliksir na każdym korzeniu daje Ci zysk jednego punktu siły), a tych eliksirów jakoś mega dużo nie zrobisz. Obstawiam, że może z 20 da się ich zrobi przy dobrych wiatrach, to masz raptem zysk 20 siły za 20 punktów nauki + nie będzie Ci się opłacało uczyć eliksiru na zręczność, bo szczawiów braknie, więc dużo zręczności przepadnie. Takie moje zdanie przynajmniej.
Odpowiedz
A ja to zdanie całkowicie popieram, nawet jeżeli idziemy ścieżką typowego wojownika to nie opłaca się uczyć eliksiru siły, lepiej zainwestować w eliksir zręczności i przetwarzać goblinie jagody a smocze korzenie zjadać na surowo. Zręczność jest bardzo ważnym atrybutem dla każdej klasy postaci, bez niej wielu jegomościów nie uda nam się okraść z bardzo ciekawych fantów.
Odpowiedz
A ma ktoś liczby ile jest dostępnych goblinich jagód, smoczych korzeni i szczawiów królewskich, żebym mógł zaspokoić swoją potrzebę optymalizacji (przepraszam, ale jak absolwent matematyki i ekonometrii mam nieopartą potrzebę totalnego powergamingu :D)
Odpowiedz
Kiedyś mieliśmy to policzone. Ale kto by to teraz pamiętał...
Szczawi jest z pewnością ponad 50 szt a smocznych korzeni powyżej 10, ale mniej niż 15, chyba...
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
Mi się wydaje, że więcej jest tych smoczych korzeni. W Khorinis ze zwykłego G2NK jest ich 9. W Dolinie przodków nie pamiętam ile znalazłem ale z 5-6 tego było. Do tego dochodzą smocze korzenie, które gdzieś tam są skitrane w Starej Kopalni i tym podobnym lokacjom, plus na pewno jest jeszcze kilka do kupienia u handlarzy lub dostania w ramach misji. Więc ja bym liczył z 20 ponad, tylko oczywiście znalezienie ich wszystkich to sporo zachodu no i zakładając, że wykonujemy wszystkie misje, to część się oddaje w ramach ich wykonania.
Odpowiedz
Jeżeli szczawiów jest ok. 50 to chyba powinno starczyć na wszystkie goblińskie jagody i smocze korzenie. Ale ja w tym momencie mam:
- 15 goblinich jagód
- 13 smoczych korzeni.
- 13 szczawiów królewskich

i jestem w połowie drugiego rozdziału (tzn. jakbym chciał to mogę zacząć trzeci, ale chce zrobić wszystkie możliwe misje poboczne najpierw) i nie wiem gdzie niby jest pozostał 40 szczawiów. :v
Odpowiedz
Trochę roślinek odrasta wraz z upływem czasu czyli w kolejnych rozdziałach i można je znaleźć tam gdzie ich wcześniej nie było. Ponadto również kupcy uzupełniają po pewnym czasie swój asortyment więc warto sprawdzać. Nie mówiąc o tym, że czasami nagrodą za wykonanie niektórych zadań są rzadkie rośliny.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości