Rozwój postaci - balans
Ale ten mod tylko popsuje balans w tym modzie. Już nie raz było udowadniane że siłę/zręczność wystarczy podnieść max do 60 punktów bazowych a potem do końca gry korzystać z bonusów i kończymy grę z siłą/zręcznością na około 200. Nie trzeba żadnego zaawansowanego powergamingu.

Edit
Po przemyśleniu stwierdzam, że nawet wystarczy na początku podbić atrybut do 40 bazowych a potem na spokojnie cieszyć się bonusami
Odpowiedz
Ale co ma tu popsuć ten mod, bo nie bardzo rozumiem?
Odpowiedz
Tak jak napisałem, ta wtyczka moim zdaniem zapewnia większą płynność w rozwoju postaci - skraca męczenie się postacią na niższych poziomach ponieważ nie musimy się wstrzymać z bonusami, ale koniec końców postać ma i tak zbliżonego statystyki na pod koniec rozwoju. Sam teraz uważam że o jakieś 20 pkt siły za dużo już zainwestowałem z PN ale cóż, bywa i tak xD

Reasumując rozwój dzięki niej jest liniowy, zamiast hmm ledwo co się rozwija, a potem wywala w kosmos siła postaci.
Odpowiedz
A powoduje jakieś problemy techniczne?
Odpowiedz
(05.04.2024, 10:43:32)BeziJuve napisał(a): Jest tylko jedno ale, dla modów które grzebią coś w sposobie nauki czasem pojawiają się jakieś dziwne rzeczy - w Przeznaczeniu też niestety jest coś ( akurat na korzyść gracza xD )
- Nie wiem czemu pierwsza nauka jakiejkolwiek nauki ma 1pkt za 1pkt, ale jak już drugi raz będziesz się uczył wchodzi normalny sposób dla przeznaczenia 1punk umiejętności za 2PN.
- Na przykład w Odyseji - na start masz 5% umiejętności, ale plugin uznaje że masz 10% więc jakoś dziwnie liczy i po nauce jesteśmy tam kilka PN do tyłu Smutny 

Nie powoduje problemów technicznych, jednak działa poprawnie tylko z modami które nie ingerują w system nauki. Na przykład dla Przeznaczenia i Odeyseii działa choć na ze względu że zmieniają one trochę w nauce na początku mogą wystąpił małe zamieszania ( co masz opisane wyżej w jednym z moich postów ).
Odpowiedz
Pytanie czy podczas I rozdziału, będąc czeladnikiem u harada i  w zamiarze dołączając do MZ, jest sens uczyć się rogów cieniostwora i smoczego zębacza? Mam 15 lvl i 21 PN, zastanawiam się czy wydać na rogi i czyścić Khorinis z cieniostoworów i DP z tychże samych i z smoczych zębaczy, czy olać to i zainwestować w naukę miksturek siły.
Odpowiedz
Rogów cieniostwora bym się jeszcze nie uczył. Rogów smoczego zębacza już tak, bo róg jest potrzebny do zadania Gildii Kupców i szybciej będzie można z nimi zacząć handel.

Zamiast mikstury siły, która daje 2 siły, proponuję zainwestować docelowo w mikstury na zręczność.
Wiele nie stracisz, a będzie można łatwiej wykonywać kradzieże, czy wspomagać się broniami dystansowymi.
Odpowiedz
Ja zawsze uczę się wszystkich trofeów niezależnie u kogo terminuję. W ostatecznym rozrachunku te punkty nauki wydane na trofea są w ogóle nieodczuwalne bo nasza postać i tak będzie bardzo silna. I dlatego uczę się trofeów chociażby dla immersji, satysfakcji. No i nawet jak się je sprzedaje w zwykłym handlu to zawsze trochę dodatkowego grosza wpadnie
Odpowiedz
Naucz się tych trofeów, bo potem będziesz musiał się jebać i na siłę te cieniostwory omijać, a eliksiru siły się nie ucz w ogóle, bo prawie nic nie daje.
Odpowiedz
No już od kilku lvl-ów je omijałem, głównie cieniostwory w khorinis. Ale też nie zastanowiłem się wcześniej dobrze, bo założyłem , że do wymaksowania w toku rozgrywki przede wszystkim woja pod siłę, nie będę potrzebował mikstur siły.

oczywiście miałem na myśli, że będę musiał się tego nauczyć
Odpowiedz
Ja tu już kiedyś jakieś obliczenia robiłem, ale nawet zakładając, że smoczych korzeniów w grze jest z 25, to raptem wydajesz 20 punktów nauki na 25 siły, czyli jesteś jedynie 15 do przodu tylko, bo za 20 punktów nauki podbijesz siłę o 10 u NPC, a eliksir zręczności w early game mocno Ci wzmocni zręczność i ułatwi grę.
Odpowiedz
Pełna zgoda co do obliczeń. Eliksiru zręczności raczej nie zrobię, bo trzymając się swoich początkowych założeń zeżarłem goblinie jagody i fakt trochę pocierpiałem - szczególnie z kradzieżą kieszonkową. Zobaczymy czy w dalszej części gry, te +15 siły cokolwiek zmieni.
Odpowiedz
Nie zmieni kompletnie nic, to jest nieodczuwalna wartość w odniesieniu do całej gry
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości