Rozwój postaci - balans
To rozwiązałes moją zagwozdke. Wcześniej rozważałem hybryde wojownik-mag, a widzę, że będę do tego zmuszony. Czyli 40PN muszę odłożyć. A co, jakby ktoś o tym nie wiedział? Cały wysiłek psu w du...? Kody?
Odpowiedz
Jest to zadanie gildijne, nie główne, więc nie musiałbyś go robić, a gdyby doszło do owej sytuacji to PN i tak byś nazbierał. Poza tym grając w Gothica zawsze warto zostawiać sobie trochę PN "na czarną godzinę", nie wiadomo jakiej umiejętności będziesz potrzebował do zadań.
Odpowiedz
Cytat://Jednak niezależnie od tego czy wybrałbyś w przyszłości Drogę Maga, czy Wojownika, będzie ci niezbędna.

Imperanon powiedziiał to o magii na samym początku gry , gdy wykonaliśmy zlecone zadania wstepne , więc nie wiem skąd zdziwienie
taka uwaga - nie da się wbić potrzebnej ilości PN do jednorazowej nauki kręgów w momencie gdy mamy zero PN i Imperanon sprawdza czy spełniamy warunki Przymierza
jest to matematycznie niemożliwe w R3
w tym momencie gra dla takiego zawodnika się po prostu kończy, bo w wątku głownym Xardas nie uda się do Słonecznego Kręgu gdy mamy status Adepta
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Jak wyglądają progi w przeznaczeniu? Czy cały czas płaci się 10pn za 5 siły, czy później jest drożej?
Odpowiedz
W postach nr 566 i 571 tego tematu jest to podane, może i we wcześniejszych coś znajdziesz, śmiało można też posłużyć się wyszukiwarką forumową (testowałem działa sprawnie).
Odpowiedz
Dzięki, nie wiedziałem, że tak można :D
Odpowiedz
(26.11.2016, 09:44:22)Memorius napisał(a):
Cytat://Jednak niezależnie od tego czy wybrałbyś w przyszłości Drogę Maga, czy Wojownika, będzie ci niezbędna.

Imperanon powiedziiał to o magii na samym początku gry , gdy wykonaliśmy zlecone zadania wstepne , więc nie wiem skąd zdziwienie
taka uwaga - nie da się wbić potrzebnej ilości PN do jednorazowej nauki kręgów w momencie gdy mamy zero PN i Imperanon sprawdza czy spełniamy warunki Przymierza
jest to matematycznie niemożliwe w R3
w tym momencie gra dla takiego zawodnika się po prostu kończy, bo w wątku głownym Xardas nie uda się do Słonecznego Kręgu gdy mamy status Adepta

To Wy skontruowaliście tak grę czy wzięto to z poprzednich modyfikacji? Nie uważacie, że to bardzo krzywdzące? Wiadomo, można się uciec do konsoli, ale z drugiej strony po co tworzyć takie elementy, które "kończę grę przed jej ukończeniem"? To takie złośliwe, bo nie każdy sobie odkłada PNy. Ja już nauczyłem się robić wiele rzeczy, by sobie nie popsuć gry i np. staram się nic nie sprzedawać, bo teraz jestem w sytuacji, gdzie potrzebuję szponów topielców, które wcześniej poszły do gościa w GD, który skupuje pazury. A populację na całej wyspie zmniejszyłem do zera w zasadzie. I jeśli w kolejnych rozdziałach się nie pojawią, to będzie kicha. Podobnie z PNami. Często odkładam po 20-40, wydając tylko na naukę czegoś, co jest mi potrzebne do zadania, ewentualnie żeby założyć coś lepszego, jeśli nie mam żadnych błyskotek z bonusami większymi. Poza tym lubię większe "skoki jakościowe". Ale jest masa ludzi, która wykorzystuje PNy praktycznie na bieżąco. Dla nich jest to czysta złośliwość, konstruując w ten sposób zadania.

Zresztą mógłbyś przypomnieć mi te rzekomą kwestię Impreanona z początku gry? Coś tam mi świta, ale mało kto takie rzeczy zapamiętuje i pamięta przez kolejne 100h gry, bo tyle już właśnie przegrałem, a jeszcze nie mam 3 rozdziału. Pomyśl sobie teraz, jak bardzo wkur... zły byłbym, gdyby przez taką wpadkę, jaką byłoby wydanie PNów, musiałbym używać konsoli?
Odpowiedz
Konsola nic tu nie pomoże.
Chyba niejednokrotnie ostrzegałem, że Mroczny Zakon to nie jest to samo co Czarny Rycerz z ogromnym mieczem
to gildia dla graczy z otwartym analitycznym umysłem.
Cieszę się, ze taka masa zawodników poległa na tej gidii na różnych etapach -nauczyło ich to nieco pokory w kwestii oceny własnych umiejętności w grach o cechach RPG.
Oczywiście tym większy szacun dla tych, który ta gildią ukończyli grę.



Cytat:To Wy skontruowaliście tak grę czy wzięto to z poprzednich modyfikacji?

to skrypt LAPa z Dunkle Magie - całość gildii jest w pewnych elementach skryptowych oparta o główne kanony tego moda


Cytat:Zresztą mógłbyś przypomnieć mi te rzekomą kwestię Impreanona z początku gry? Coś tam mi świta, ale mało kto takie rzeczy zapamiętuje i pamięta przez kolejne 100h gry

dla takich graczy przeznaczona jest prosta i przyjemna gildia Najemnik/Łowca Smoków
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Po co grać gildią, którą już tyle razy przeszedłem grę. Rozumiem, że w Przeznaczeniu są dodatkowe wątki, ale mimo wszystko wolałem pojechać całkiem świeżą drogą. No ale dobra. Jak to takim razie ma wyglądać? Mam trzymać te punkty nauki, dopóki nie awansuję z adepta na mrocznego maga lub wojownika? Czy raczej powinienem się wyuczyć możliwych kręgów (w obecnym przypadku dwóch) i trzymać resztę PNów, dopóki nie ogarnę momentu, o którym wspomniałeś.
Odpowiedz
Możesz nauczyć się teraz 2 kręgów, a trzeciego w 3R, możesz też poczekać z wydawaniem punktów i nauczyć się wszystkich kręgów dopiero kiedy będzie tego wymagał od Ciebie Imperanon. Nie ma to większego znaczenia, ja uczyłem się kręgów na bieżąco w każdym rozdziale, ważne żeby nie zabrakło Ci PN na naukę 3 kręgu w 3R.
Odpowiedz
Czy dobrze wyczytałem, że nie będąc czeladnikiem u Constantino, nie nauczę się wytwarzania eliksiru siły, dopóki nie będę na Irdorath?
Odpowiedz
Mniej czytania więcej grania.
Umiesz robić jakąś miksturę? Idź i zapytaj Constantino, nie bój się nie będzie krzyczał.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Nie uczyłem się żadnej, bo mi szkoda PNów, ale skoro mówisz, to chyba warto chociaż tej najsłabszej się nauczyć. Dzięki!
Odpowiedz
Jeśli mam 9 level postaci i ok 41 siły na czysto to jak to jest z wszelkimi bonusami typu eliksiry tabliczki itp.

Kiedy mogę zacząć używać bez strat w stosunku do punktów umiejętności?
Odpowiedz
Do 90 siły jeden punkt kosztuje 2PN, później jest 3PN za punkt siły. Jeśli chodzi o bonusy to jest to dość indywidualna sprawa, zależy kim chcesz grać, czy będziesz potrzebować PN na inne umiejętności itp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości