Rozwój postaci - balans
po co mu to mówiłeś?!
mógł umrzeć po drodze i byłoby fajnie Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Ja znowu polecam nie zarażać się tym syfem. Nic z tego dobrego nie ma.
Odpowiedz
(29.04.2018, 19:49:49)Dota napisał(a): Ja znowu polecam nie zarażać się tym syfem. Nic z tego dobrego nie ma.
Ano. Ja rozpoczynałem grę od nowa, gdyż za późno zorientowałem się, jakie wredne jest to cholerstwo. :)
Odpowiedz
Czy istnieje możliwość wyuczenia się warzenia potężniejszej mikstury zwiększania many niż Eliksir Ducha (+5)?
Odpowiedz
Nie, większe bonusy są chyba możliwe przy konkretnych zadaniach - w formie nagrody.
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
To wiem, są nawet +10 tylko po prostu zastanawiałem się czy jest możliwość ich wytwarzania.
Odpowiedz
Początkującym polecam:
- "słuchać" co dany NPC nam mówi, bo jego zainteresowania czy umiejętności mogą się nam później przydać
- "słuchać" rozmów przy questach, nie zawsze będzie wpis w dzienniku co mamy dalej zrobić, bo będzie to wynikało tylko z dialogu
- zbierać wszelakiego rodzaju zardzewiałą broń po ożywieńcach
- zostawić sobie po sztuce każdej znalezionej broni
- mieć zawsze w zapasie po sztuce topowych roślin typy smoczy korzeń, szczaw, goblinie jagody
- mieć zawsze w zapasie co najmniej kilkanaście innych roślin
- mieć zawsze w zapasie co najmniej kilka, kilkanaście różnego rodzaju żarcia
- jak jest coś unikatowe to tego nie sprzedajemy byle jakiemu handlarzowi
- dokładną eksplorację, bo gra to wynagradza, a pochowanych rzeczy jest mnóstwo
- uczyć się alchemii
- uczyć się wszystkich trofeów myśliwskich
- znaleźć sobie sety Wojownika, Posłańca, Kapłana, czyli amulet i dwa pierścionki w zależności czy gramy wojownikiem czy magiem, razem w zestawie plus 40 do statystyki; pod siłę nosimy zestaw Wojownika, a Posłańca zakładamy do kradzieży; pod zręczność nosimy zestaw Posłańca, a Wojownika możemy założyć np. do pogrania Młodszym Bratem
- robić zadania poboczne
- nie bać się tego, że od początku 1 pkt statystyki kosztuje 2 pn, bo to element balansu; jest mnóstwo dodatkowych bonusów; dla przykładu grając pod zręczność w 3 rozdziale mam ponad 100 siły, a wpakowałem w siłę 2 pn, bo mi gdzieś tam punktu brakowało

Jak coś mi się przypomni to tu jeszcze dopisze.
Odpowiedz
Witam, pierwszy post tutaj, to i może pytanie z innej beczki. Przeszedłem już raz Przeznaczenie po stronie Mrocznego Zakonu - genialny wątek swoją drogą. Miałbym za to dwa pytania:

1) Czy grając magiem, rozwój jest trudniejszy niż wojownika?
2) Ile mniej więcej mogę sie spodziewać zadań w ścieżce magów wody?
Odpowiedz
Do pewnego momentu na pewno magiem gra się znacznie trudniej, a czystym magiem bardzo trudno i jest z to z powodu bitek i bójek praktycznie niemożliwe. Na pewno do pewnego momentu także z przyczyn finansowych.

co do zadań dla Maga Wody - dodanych specjalnie dla Przeznaczenia jest 19, do tego spora liczba takich, które pochodzą w taki lub inny sposób z Globala. Jest tego sporo, przy czym zasadniczo rzadko o charakterze bitewnym.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Wcale bym się nie zgodził z tym, że jest trudno. W drugim rozdziale bez inwestowania żadnego punktu w siłę byłem w stanie poradzić sobie nawet z orkiem-elitą. Jedynie na początku gry dobiłem do 30% władania bronią dwuręczną aby początek był mniej siermiężny a dalej już tylko umiejętności złodziejskie (bez zręczności) oraz magiczne.
Odpowiedz
(12.08.2018, 18:15:40)Klimek napisał(a): W drugim rozdziale
R1 trwa kilkadziesiąt godzin
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
To w pierwszym rozdziale trzeba się troszeczkę napocić ale nie powiedziałbym, że jest jakoś bardzo trudno. W pojedynkach trzeba trochę pokombinować a nawet używać niechlubnych zwojów czy łuków ale jednak wszystko da radę przebrnąć.
Odpowiedz
(12.08.2018, 19:54:07)Klimek napisał(a): czy łuków
z łukiem na Moe? blee Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
Czemu niechlubnych zwojów i łuków :> po to są. Moe można lagą wyklepać, ewentualnie zbić mu hp zwojami lub łukiem i dobić bronią.
Odpowiedz
Moe akurat jest niezbyt dobrym przykładem bo jest dość łatwym przeciwnikiem i da sie go wyklepac na początku gry lagą bez jakiegos specjalnego wysiłku. :>
Z takimi twardzielami jak Bullko czy Sentenza już trzeba kombinować i korzystać z łuku i bryły lodu aby ich pokonać jesli chce sie to zrobić magiem w pierwszym rozdziale.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości