KLASZTOR 2 - postęp prac
#16
Każda pomoc, zwłaszcza konsultacje skryptowe, są mile widziane. :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#17
(23.01.2024, 20:22:19)Erwin napisał(a): Rozumiem.
Jak znasz jeszcze jakieś ciekawe narzędzia, to wrzuć gdzieś tutaj do działu technicznego. Jak miałbyś kogoś chętnego, to przysłałbyś go tutaj, albo niech napisze do mnie na discordzie, a ja go pokieruje.
Myślę, że w kwestii ewentualnych problemów technicznych, które na pewno się pojawią będę do Ciebie pisał na priv też na Discordzie.
Powodzenia przy tych wszystkich projektach  :)

Napisałem teraz o NPCd. Testowałem to narzędzie. Brakuje do niego dokumentacji, ale opiera się na GUI, więc można się domyśleć, co za co odpowiada.

Co do oszczędzania na czasie, dla pewności się zapytam. Czy korzystacie ze Spacer.net?


(23.01.2024, 20:24:28)Memorius napisał(a): Każda pomoc, zwłaszcza konsultacje skryptowe, są mile widziane. :)

Co jest konkretnie do zrobienia i kto jest potrzebny?


Przeczytałem ten wątek i dowiedziałem się, że tak:

Muzyka jest. Stworzyliście już nową do drugiej części? I wcale nie musi Was ograniczać DirectMusicProducer. Możliwe, że piszę o tym, o czym wiecie, ale jest zBassMusic, który pozwala na użycie w grze dźwięków o formacie .WAW, .MP3, .OGG. I jest wstecznie kompatybilny, więc można go korzystać jednocześnie z muzyką stworzoną za pomocą DirectMusicProducer.

Wymaga on zainstalowania Union (najnowsza wersja: 1.0m).

Wstępnie obrobiony zen. Przypuszczam, że brakuje wam grafika 3D. Z tym, że w innych projektach też jest to problem. : )
Odpowiedz
#18
Ja akurat ogarniam tematy zena i korzystam akurat ze Spacer.Net.
Z zBassMusic też zdecydowaliśmy się jak na razie skorzystać.
3d, jak coś trzeba, to też zrobię.
xD

Potrzeba ogólnie kogoś sprawdzonego, co coś tam umie. Jakby się znał, na czymś konkretnym z mojej dziedziny ( Spacer, 3d, składanie moda, dodawanie nowych rzeczy itd.), to mnie by trochę odciążyło i mógłbym porobić coś innego np. testy. Jak nie, to on mógłby potestować, pracować nad balansem, skryptami.
Odpowiedz
#19
Cytat:Co jest konkretnie do zrobienia i kto jest potrzebny?


Na razie sobie radzimy, co nie znaczy, ze jakieś problemy skryptowe nie wynikną w przyszłości. Zawsze sobie jednak z tym jakoś radziliśmy przez te wszystkie lata.
A potrzebny jest dobry tester ściśle realizujący plan testów, kreatywny, potrafiący czytać przynajmniej podstawowe skrypty i swobodnie poruszający się po zenie  z włączoną siatką.
Nie ukrywam, że trochę się na ta ekipa testerów z dawniejszych projektów rozleciała.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#20
Do tego tester musi być zaufany. Ostatnio na krótki czas ktoś udostępnił pliki Złotych Wrót II. Były skompilowane, czyli to tester.

Mody i tak nie są sprzedawane, jedyny minus z wycieku jest taki, że pogorszy to atmosferę wokół modyfikacji, bo ludzie poświęcą uwagę wyciekowi, zamiast samej modyfikacji. Pliki ZWII na szczęście szybko zniknęły.

Trudno znaleźć testera, który spełniałby od razu wszystkie cechy, które wymieniliście, musiałby się części nauczyć. ThielHater, koordynator modyfikacji Gothic Reloaded Mod wspomniał w wywiadze z 2021 r., który niedawno przetłumaczyłem; że najszybciej z projektu odchodziły osoby, które uczył od zera. Dlatego napisałem, że trudno, by tester spełniałby od razu wszystkie cechy; ale znów lepiej nie brać kogoś, kto jeszcze nic nie umie.
Odpowiedz
#21
Coś też wiemy na ten temat, choć skutków tragicznych nie było.
Być może się skusi jednak ktoś z naszych byłych członków Destiny Team albo któryś z Weteranów.
Na razie sobie jakoś radzimy, bo etap jest wczesny i wersja testowa nie wymaga wiele czasu do sprawdzenia. I raczej chodzi o kreatywność podejścia do tego, co można już zobaczyć.

Mamy to shoutbox, dodam cię do grupy jego użytkowników to kontakt w luźniejszych sprawach będzie łatwiejszy

Nadal w szczupłym gronie powoli posuwamy się do przodu. Właśnie powstała taka pierwsza poważniejsza wersja testowa, gdzie zostanie sprawdzone pierwsze 10 zadań, niektóre już ukończone.
Będzie także przejrzany balans, po raz pierwszy bez tymczasowych boosterów oraz rozmieszczenie postaci, których na razie jest połowa z planowanych dla głównego zena. Ogólnie będzie ich znacznie mniej niż w Klasztorze I, bo specyfika zena jest inna. Poza tym oczywiście bardzo wiele innych aspektów gry zostanie też dokładnie przetestowanych.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#22
Dziś powstała pierwsza wersja, gdzie rozmieszczone zostały już w komplecie wszystkie planowane postacie. Wersja została właśnie uploadowana do testów.
Nadal szukamy testera, który by z nami popracował i spojrzał na to wszystko świeżym spojrzeniem. :)
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#23
Mam nadzieję, że w ogóle ktoś w to jeszcze zagra.  O_O
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#24
(03.02.2024, 23:36:21)Tituf napisał(a): Mam nadzieję, że w ogóle ktoś w to jeszcze zagra.  O_O

Roland 54 na stronie  Wydanie: Modyfikacja do Gothic II: "Klasztor" - "Das Kloster" w niemieckim tłumaczeniu (worldofplayers.de)  zajmuje się tłumaczeniem i jak widzę są tam pozycje DT .
Odpowiedz
#25
DT to nie MIT.


Cytat:Mam nadzieję, że w ogóle ktoś w to jeszcze zagra

a czy to jest najważniejsze? się co innego liczy luz2
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#26
(03.02.2024, 23:36:21)Tituf napisał(a): Mam nadzieję, że w ogóle ktoś w to jeszcze zagra.  O_O

O to możesz być spokojny
Odpowiedz
#27
to takie tam słabe prowoki ze strony  Titufa Troll
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#28
A czy mod będzie udostępniony na steam? Na pewno jeszcze bardziej zwiększyłoby to jego zasięgi
Odpowiedz
#29
Pewnie tak. Pierwszą część w warsztacie subskrybuje obecnie 239 osób, więc trochę jest, ale na razie to zbyt daleka droga do finału, żeby o tym myśleć.
Odpowiedz
#30
Jak DT to nie będzie przeszkadzać to tak samo mogę Klasztor 2 wrzucić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości