KLASZTOR 2 - postęp prac
#31
Nie będzie, bo to "bratnie teamy". xD 
A nie masz chęci podziałać z nami w MIT - bo potrzeba zewnętrznego oka i jak już pisałem, świeżego spojrzenia ?
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#32
(03.02.2024, 23:44:43)Wiwir napisał(a):
(03.02.2024, 23:36:21)Tituf napisał(a): Mam nadzieję, że w ogóle ktoś w to jeszcze zagra.  O_O

Roland 54 na stronie  Wydanie: Modyfikacja do Gothic II: "Klasztor" - "Das Kloster" w niemieckim tłumaczeniu (worldofplayers.de)  zajmuje się tłumaczeniem i jak widzę są tam pozycje DT .

Roland to pracowity tłumacz, więc może i dojdzie do tłumaczenia tego moda, z tym, że `54 w jego nicku to jego rocznik i pytanie, na ile mu wystarczy sił.
Odpowiedz
#33
(04.02.2024, 19:52:32)Memorius napisał(a): Nie będzie, bo to "bratnie teamy". xD 
A nie masz chęci podziałać z nami w MIT - bo potrzeba zewnętrznego oka i jak już pisałem, świeżego spojrzenia ?

Z całym szacunkiem, ale nie sądzę, by ta współpraca mogłaby się udać. Mogę ewentualnie pomóc przy focus testach, jak już pierwszy build pozwalający skończyć grę od początku do końca będzie gotowy, by pomóc określić to do jakiego stopnia dany etap będzie intuicyjny dla gracza, a nie będzie bardziej zgadywaniem właściwego rozwiązania. Podobnie mogę ocenić kwestię balansu, aczkolwiek wiem, że mamy w tej kwestii całkiem inne podejścia i wątpię, żeby udało się nam dogadać.
Odpowiedz
#34
Rozegraliśmy właśnie bardzo ważną wersję testową, która zamyka pierwszy etap gry.
Jestem stary, niedowidzę, błądzę i mimo, że sam układałem zadania to zajęła mi ta rozgrywka około12 godzin.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#35
(12.02.2024, 22:22:04)Memorius napisał(a): Rozegraliśmy właśnie bardzo ważną wersję testową, która zamyka pierwszy etap gry.
Jestem stary, niedowidzę, błądzę i mimo, że sam układałem zadania to zajęła mi ta rozgrywka około12 godzin.
Nie użalaj się bo ja jestem STARSZY (chyba że dane jakie podałeś kiedyś na TM są nieprawdziwe )
Odpowiedz
#36
Cytat:Nie użalaj się bo ja jestem STARSZY


i dlatego idzie ci jeszcze gorzej ode mnie :)
a gra jest taka łatwa xD

Posuwamy się zdecydowanie do przodu. Mamy juz nie tylko gotową pierwszą, obszerną część gry, ale i gruntownie poprawioną i uzupełnioną wersję skryptową, która posłuży do złożenia już bardzo poważnej wersji kolejnej.
Ja przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na przeogromny wkład i zaangażowanie Erwina, który jest w MIT godnym następcą Mistrza Michała.
Wesprzyjcie Erwina Punktami Reputacji, bo naprawdę na to zasłużył. OK

Dopracowywana jest muzyka i gra pięknie Ziegler, oj pięknie OK
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#37
Kurna, Memorius ostatnio na czacie rzucił, żebym się do testerów dołączył. Przede wszystkim to nie wiem czy ja potrafię takie coś robić, bo nigdy takim typical testerem nie byłem. Druga kwestia, że padł tekst, że grałem dopiero co w K1. Imo nie powinno być dużo zadań które wymagają jakiejś turbo znajomośći pierwszej częśći, tak jak G2 do G1 wyszedł i można było w G2 grać bez granian w G1 i poza kilkoma smaczkami to nic to nie zmieniało. Ja ewentualnie mógłbym potestować, ale nie wymagajcie ode mnie wiedzy w pierwszej części (najlepiej żadnej wiedzy, bo ja co już wielokrotnie przyznawałem nie rozumiem niuansów w waszych modach, tak jak pewnie też nie zaczaiłem do końca fabuł w K1 xd). Ja szczerze mam tak, że gram se w coś i mi te informacje szybciej umykają niż jakkolwiek w pamięci zostają. xD
A już w ogóle wisienką na torcie jest fakt jaką kiedyś kosę mieliśmy, łącznie z moim banem, i nie bardzo chciałbym wracać do kłótni z ekipą, a znając moje nastawienie, to coś mam dziwne przeczucie, że do jakichś sprzeczek może dojść. XD
Odpowiedz
#38
Klasztor 2 różni się na razie od 1 brakiem zawiłych zagadek, z którymi nie wszyscy sobie radzili, ale nic jeszcze nie jest przesądzone, że takie się nie pojawią. Moim zdaniem druga część jest za to na bardzo dobrym poziomie fabularnym, a może nawet lepszym od 1...
Nie trzeba tak naprawdę znać wydarzeń z pierwszej części, żeby kontynuować przygodę "po drugiej stronie", najwyżej gracz zapyta na Forum, kim jest Cirrus...
Gra jest na tę chwilę łatwa i bardzo ciekawa.
Nie wiem, czy będziemy szli w kierunku jej utrudnienia poprzez pracę nad balansem. Może trochę. Ale to nie będzie raczej wyzwanie dla miecza i topora. Idealnie Dota dla ciebie, no i wpisy w dzienniku się poprawiły...  Troll
„...Jeśli przy zderzeniu takiej księgi i głowy powstaje pusty dźwięk,
              czy jest to zawsze winą owej księgi?"
                                                                                           'Klasztor'
                                 
Odpowiedz
#39
Mi się podobało wyzwanie dla umysłu jakim była część pierwsza. Te wszystkie zagadki i sposób rozwoju postaci (siła i zręczność nie miały znaczenia, tylko mana i umiejetne korzystanie ze zwojów) sprawiały że Klasztor był czymś naprawdę wyjątkowym na tle wszystkich innych modów, które stawiały na klasyczny gameplay pod postacią miecza i łuku. Ja osobiście chętnie zobaczyłbym coś podobnego w kontynuacji. :>
Odpowiedz
#40
Hahaha, no wyzwanie dla 'Miecza i Topora', to znając moją awersję do magii, to znowu w drugą stronę źle może pójść jeżeli chodzi o obiektywną ocenę. xD
Aczkolwiek muszę przyznać, że w K1 mega mi się podobało ta akcja jak trzeba było zwojami walczyć i nimi dobrze rozporządzać tam na tej wysepce. Tak szczerze był to aspekt, który u mnie osobiście przebił niemal pół fabuły, nie wiem czy to dobry sposób, żeby to opisać, ale no po prostu potyczki też są ważnym elementem tej gry, o czym mam wrażenie troszkę było zapomniane momentami przy innych produkcjach DT (Tak wiem, MIT to inna ekipa, ale porównanie do produkcji DT jest jak najbardziej sensowne xd). Porównując do Przenaczenia, które właśnie ogrywam, gdzie moja rozgrywka wygląda tak, że gram magiem i tak mieczem siekam, bo koszt rzucenia spella z runy jest tak drogi, że jest to ni chuja nie opłacalne i przede wszystkim wymaga ode mnie jako gracza utrudniania sobie rozgrywki na siłę sprawia, że pomimo że gram Magiem Ognia, to i tak se tym mieczem leję, co trochę immersję odbiera, ale tak mi się przyjemnie gra, co jesr raczej clue przewodnim. A pamiętam, że właśnie wczucie się w fabułę było zawsze main topiciem w waszych modyfikacjach. Całkiem szczerze to się to w K1 udało osiągnąć, bo Zen był mały i te misje się bardzo fajnie zazębiały.
Przemyślę kwestię jeszcze. Dam wam cynk w dniach najbliższych. Jak się jakoś dogadamy, to znowu pierdolnę o ziemię tym Przeznaczeniem po przejściu 75% gry XD

A, zapomniałem o wpisach do dziennka, o których napisałeś Tituf. To też zawsze mnie wkurwiało, że wasze podejście było takiej, że marne wpisy w dzienniku miały wymagać na graczy czytanie dialogów, z czym totalnie się nie zgadzam, bo zazwyczaj gra się na przestrzeni dłuższego czasu w takiego moda i wymganie od gracza pamiętania jakichś linii dialogowych po tygodniu przerwy od gry jest patologiczne. Przytoczę tu Kroniki Myrtany, które widziałem na tym forum były krytykowane, że dziennik prowadził za rączkę - imo takie podejście jest still najlepsze (nie ma lepszego). Jak gracz skipuje dialogi, to wymuszanie na nim ich czytanie skąpym dziennikiem więcej krwi psuje normalnym graczom, niż eliminuje problem walenie w ESC na przypał. xd
Odpowiedz
#41
W sumie ja pokochałem Klasztor I właśnie za tą mnogość zagadek, wątek typowo kryminalno-detektywistyczny. Najbardziej polubiłem Cirrusa i tego miłego brata od amuletów/kamieni. Ale liczę, że II będzie równie przyjemna, nawet jeżeli trochę zmieni się charakter gry. Dalej trzymam kciuki i bacznie śledzę postępy. Sam chętnie bym pomógł, ale moje zdolności ograniczają się do gry :p
Odpowiedz
#42
Cytat:Sam chętnie bym pomógł, ale moje zdolności ograniczają się do gry :p


potrzebujemy teraz tylko testerów wyłącznie ogrywających grę, bez żadnych umiejętności
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#43
Dajcie mi się zastanowić. Dam znać jutro. xd
Odpowiedz
#44
Na razie sami skończyliśmy testy.
Będziemy teraz robić pewne poprawki.
NIE JESTEM ATEISTĄ - WIERZĘ W HEAVY METAL

"Only The Strong Survive!"

Odpowiedz
#45
(18.02.2024, 10:03:00)Dota napisał(a): Kurna, Memorius ostatnio na czacie rzucił, żebym się do testerów dołączył. Przede wszystkim to nie wiem czy ja potrafię takie coś robić, bo nigdy takim typical testerem nie byłem...

(18.02.2024, 11:27:08)HansKloss** napisał(a):  Sam chętnie bym pomógł, ale moje zdolności ograniczają się do gry :p

Trzeba mieć przede wszystkim chęci do udziału w takim projekcie i trochę czasu, bo staramy się, co tydzień na weekendzie zrobić i rozegrać świeżą, uzupełnioną o nową treść wersję moda, aczkolwiek, jak ktoś akurat nie może, to nikogo nie zmuszamy, bo wiadomo, są różne sytuacje i każdy ma też swoje obowiązki.

Najlepiej jakby osoba znała się choć trochę na moddingu, ale nie jest to konieczne. 
Nowy gracz/tester nawet jak się nic nie zna, to i tak jest to na plus, bo popsuć niczego się nie da. Zawsze jakiś błąd znajdzie lub coś zauważy, czego nie widział nikt inny.
No i jest nowe podejście do rozgrywki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości